Dział: Z praktyki kierownika produkcji

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Stawiamy na zmianę! Jak skutecznie zmniejszyć rotację? Case study firmy OKNOPLAST

JAk zareagować, w sytuacji, gdy firma traci pozycję lokalnego monopolisty w obszarze zatrudnienia, a wskaźnik rotacji niepokojąco rośnie? W PRZYPADKU FIRMY OKNOPLAST zaczęło się od przełamywania stereotypowego myślenia i nawykowych działań. Dział HR podjął bezpośrednią współpracę z menedżerami na każdym szczeblu zarządzania w procesie operacyjnym, a później przygotował i wdrożył program naprawczy.

Czytaj więcej

#DZIĘKITOBIE! Budowanie kultury doceniania w Saint-Gobain

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat 2020–2022 w corocznym badaniu zaangażowania w Grupie Saint-Gobain w Polsce odsetek pozytywnych odpowiedzi na pytanie „Czy czuję się doceniany i uznany w pracy?” wzrósł o 4 punkty procentowe. Ten wynik jest konsekwencją systematycznie prowadzonej akcji #DziękiTobie! Związane z nią działania niosą za sobą pozytywny przekaz o tym, że docenianie nie jest trudne i powinno być na stałe wpisane w naszą kulturę organizacyjną.

Czytaj więcej

Toyota Way. Drogowskaz na drodze do mobilności

Jak bardzo w dzisiejszym świecie potrzebne są wartości firmy? Czy udaje się budować zaangażowanie pracowników na podstawie zasad spisanych ponad dwie dekady temu? Toyota udowadnia, że solidne fundamenty tożsamości firmy, wytrwałość i pasja są kluczem do doskonałości.

Czytaj więcej

Autonomiczne Grupy Pracownicze przyszłością Przemysłu 4.0

Koncepcja Autonomicznych Grup Pracowniczych (AGP) nie jest nowym pomysłem. W praktyce niewiele organizacji potrafi je wdrożyć i utrzymać. W IKEA Industry Goleniów właśnie rozpoczynamy przygodę z czwartą rewolucją przemysłową, w której nowoczesne technologie, kreatywność i umiejętności pracowników będą ważniejsze niż siła mięśni. WIERZYMY, że Autonomiczne Grupy Pracownicze są drogą do płynnego wdrożenia Przemysłu 4.0.

Czytaj więcej

Audyty wewnętrzne w przedsiębiorstwie oraz ich wpływ na rozwój kultury organizacyjnej Zagrożenia dla dobrego audytu – Droga Inter-Metal s.c. do sprawnego systemu audytów wewnętrznych

Filozofia Lean Management nie traci na popularności. Z roku na rok przybywa przedsiębiorstw, które decydują się zacząć praktykowanie szczupłego zarządzania. Jednym z pierwszych wdrażanych narzędzi jest najczęściej 5S. Z kulturą szczupłego wytwarzania związana jest także standaryzacja pracy. Z jednym i drugim narzędziem nieodłącznie powiązane są audyty. Jak sprawić, by przynosiły pożądane efekty, by spełniały swoją funkcję? Czym tak naprawdę jest audyt? J ak stworzyć prężny system audytów wewnętrznych dla narzędzi leanowych?

Czytaj więcej

Raportowanie i analiza produkcji. Rozwiązania BI w firmach produkcyjnych” pobierz darmowego ebooka!

Firmy produkcyjne stoją przed trudnym wyzwaniem: jak w czasach niepewności gospodarczej zarządzać przedsiębiorstwem na wysoce konkurencyjnym rynku operującym w oparciu o niską marżę. Mimo że przedsiębiorstwa nie mają bezpośredniego wpływu na występujące czynniki zewnętrzne jak wzrost cen półproduktów, czy sytuację na rynku pracy, to analiza danych i uzyskanie efektu synergii jest możliwe dzięki integracji informacji o wielu procesach rozpatrywanych z różnych perspektyw.

Czytaj więcej

Zwiększanie bezpieczeństwa pracowników i miejsca pracy – case study

Czy firma dąży do wprowadzenia specjalnych zaworów izolujących lub rozłączników elektrycznych dla każdej nowej linii produkcyjnej? Czy podczas modernizacji przedsiębiorstwa osoby odpowiedzialne za projekt upewniają się, że procedury LOTO odzwierciedlają wprowadzane zmiany? Czy firma jest pewna, że dołożyła wszelkich starań, aby ich pracownicy mogli wykonywać swoje obowiązki w bezpiecznym środowisku? Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z pytań brzmi „nie”, to z pewnością wdrożenie procedury LOTO może okazać się nie tylko przydatne, ale również konieczne do zbudowania bezpiecznego środowiska produkcyjnego.

Czytaj więcej

Tork Vision Sprzątanie wnosi Przemysł 4.0 do działań sprzątających

Tork, marka Essity, zrewolucjonizowała branżę wprowadzając w 2014 roku technologię sprzątania opartego na danych. Niewiele osób zdawało sobie wówczas sprawę, w jaki sposób rozwiązania cyfrowe mogą pomóc menadżerom i firmom sprzątającym w spełnieniu wymagań związanych ze sprzątaniem, bez konieczności zwiększania liczby personelu. Internet Rzeczy zmienia sposób działania wielu branż, ponieważ analizy oparte na danych pomagają zwiększać produktywność i efektywniej wykorzystywać zasoby.

Czytaj więcej

Comarch: Jak usprawnić intralogistykę w Twojej firmie? [webinar]

Wyzwania, jakie stawia przed nami czwarta rewolucja przemysłowa, skłaniają przedsiębiorców do poszukiwania rozwiązań, które znacznie uproszczą i zautomatyzują procesy produkcyjne i logistyczne.

Czytaj więcej