Balansowanie linii produkcyjnej – jakie może przynieść efekty? Przykład firmy Luxon Led

Z praktyki kierownika produkcji

Zastanawiasz się, czy możesz podnieść wydajność produkcji, wykorzystując zasoby, które już masz? Lean management udowadnia, że to możliwe. Dzisiaj wyjaśnimy Ci, czym jest balansowanie linii produkcyjnej na konkretnym przykładzie. Właśnie z tego narzędzia skorzystała firma Luxon LED i zwiększyła wydajność produkcji z 60% do 80%, a terminowość ich realizacji wzrosła z 60% do 95%. Gotowy na zmiany w swojej firmie? Czas na szczegółowe case study!

Profil firmy i jej potrzeby

Firma Luxon LED działa na rynku od 2008 r. Liczy ponad 100 pracowników i jest zarządzana przez osoby z bardzo dużym doświadczeniem biznesowym. To pasjonaci, znający się doskonale na branży oświetleniowej, a ich produkty znajdują zastosowanie w obiektach przemysłowych, logistycznych, handlowych oraz oświetleniu ulicznym. Jak sami mówią o sobie, są fanami ciągłego doskonalenia i zdają sobie sprawę, że każdy element organizacji można systematycznie usprawniać. Luxon LED traktuje rozwój kompleksowo, nie wahając się korzystać z nowoczesnych rozwiązań zarządczych, czego najlepszym przykładem mogą być stosowane przez nich aplikacje i rozwiązania, takie jak m.in. Asana, Slack czy Pipedrive. Narzędzia te są niezwykle pomocne w komunikacji i zarządzaniu organizacją.
Nie dziwi więc fakt, że mimo wielu sukcesów i zadowolenia klientów, firma nieustannie identyfikuje możliwe obszary do optymalizacji. Tak też było w 2017 r., kiedy zarząd Luxon LED postanowił zająć się uporządkowaniem procesów produkcyjnych, tak aby zwiększyć ich wydajność przy zachowaniu tych samych zasobów. Firma borykała się bowiem z nieregularną terminowością wysyłek do klientów, a także niedopasowaną produktywnością swoich procesów do ówczesnych potrzeb.

REKLAMA

​​

Początki lean management w Luxon LED

Współpraca z Luxon LED rozpoczęła się oczywiście od rozmów i wizyty w firmie. Następnie we współpracy z zarządem przygotowaliśmy ko...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 numerów czasopisma "Menedżer Produkcji"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Dodatkowe dokumenty do pobrania i samodzielnej edycji
  • ...i wiele więcej!

Przypisy