Autor: Andrzej Krótki

Pomaga firmom w usprawnianiu i zarabianiu, żeby wygrywały i stawały się liderami swoich branż. Autor bestsellera branżowego Skuteczny Lider Lean. Pomagał m.in. takim markom jak: KGHM, INGRAM Micro, RABEN, Unimot i STOLBUD. Wykładowca na UE we Wrocławiu i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

PDCA, 5 Why i inne metody rozwiązywania problemów według Lean Management

Każde przedsiębiorstwo nieustanie musi sobie radzić z wyzwaniami. Zdarza się to nawet w najlepiej zarządzanych firmach. To, czym różnią się między sobą organizacje, to sposoby, których używają, aby poradzić sobie z powstałymi problemami oraz to, jaką kulturę rozwiązywania trudnych spraw preferują.

Czytaj więcej

Balansowanie linii produkcyjnej – jakie może przynieść efekty? Przykład firmy Luxon Led

Zastanawiasz się, czy możesz podnieść wydajność produkcji, wykorzystując zasoby, które już masz? Lean management udowadnia, że to możliwe. Dzisiaj wyjaśnimy Ci, czym jest balansowanie linii produkcyjnej na konkretnym przykładzie. Właśnie z tego narzędzia skorzystała firma Luxon LED i zwiększyła wydajność produkcji z 60% do 80%, a terminowość ich realizacji wzrosła z 60% do 95%. Gotowy na zmiany w swojej firmie? Czas na szczegółowe case study!

Czytaj więcej

Zdrowe zarządzanie – firma VIVIO

Jako konsultant strategiczny pomagający firmom w usprawnianiu i zarabianiu zjeździłem całą Polskę i odwiedziłem już ponad setkę firm. Wiele z nich zrobiło na mnie wrażenie tym, w jaki sposób się rozwijają czy tym, jak podchodzi się w nich do pracy z ludźmi. Jednak w ostatnim czasie najbardziej zaimponowała mi firma Vivio. Jest to nieduża spółka dostarczająca przede wszystkim zdrową żywność do tysięcy klientów w Polsce.

Czytaj więcej

7 klasycznych i 2 współczesne marnotrawstwa w firmach produkcyjnych

Straty czy inaczej marnotrawstwa można spotkać w każdej firmie bez względu na rodzaj prowadzonej działalności. Szczególnie dobrze widać je w firmach produkcyjnych. Również tam wyeliminowanie ich ma największe przełożenie na osiąganie celów i wyniki finansowe przedsiębiorstwa. W artykule przedstawię siedem podstawowych marnotrawstw opisanych jeszcze w XX wieku. Ponadto podpowiem, jakie techniki czy metody zastosować, aby zminimalizować straty. Dodatkowo wspomnę o dwóch bardziej współczesnych marnotrawstwach polegających na niewykorzystaniu potencjału zatrudnianych pracowników oraz gromadzonych danych.

Czytaj więcej

Jak zaoszczędzić 42 dni pracy rocznie dzięki analizie wskaźników? Case study LC Elektronik

Niewątpliwie praca dyrektora zarządzającego, właściciela firmy czy menedżera wymaga dużego zaangażowania i umiejętności z wielu różnych obszarów. Spora część kadry zarządzającej odczuwa chroniczny brak czasu, spowodowany kolejnymi zadaniami, koniecznością podejmowania decyzji i nowymi obowiązkami. Co zatem zrobić, aby uprościć prowadzenie firmy i mieć więcej czasu na wdrażanie nowych strategii działania?

Czytaj więcej