Autor: Rafał Karolczyk

Dyrektor zakładu działającego w branży automotive (Tier 1). Absolwent Politechniki Łódzkiej. Karierę zawodową rozpoczął w zespole zapewnienia jakości i zarządzania projektem w przemyśle motoryzacyjnym. Przewodził zespołom w obszarze jakości, inżynierii produkcji, BHP, ochrony środowiska, produkcji i logistyki na poziomie zakładu i regionu w Polsce, Singapurze, Bułgarii i na Węgrzech.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czym jest projektowanie eksperymentów i co może do niego wnieść rozwój sztucznej inteligencji?

W świecie inżynierii i jakości metoda DoE (Design of Experiments) według GENICHI Taguchiego jest jak kompas w rękach odkrywcy – wskazuje drogę przez zawiłości procesów produkcyjnych, prowadząc do skarbu w postaci optymalizacji i doskonałości.

Czytaj więcej

Czym jest jakość i jak ją mierzyć? Metoda projektowania eksperymentów Genichi Taguchi

Zachodni oponenci metod Taguchi zarzucali, że trzeba mieć doktorat z matematyki, aby je zrozumieć. Postaram się udowodnić, że tego tytułu nam nie potrzeba, aby nauczyć się czegoś (może) nowego i wykorzystać to w pracy zawodowej.

Czytaj więcej

Optymalizacja rozmieszczenia stanowisk pracy przy pomocy excela i grafu i co to ma wspólnego z nawigacją GPS

W nieustannie zmieniającym się otoczeniu dość często mierzymy się z wyzwaniem takiego rozmieszczenia stanowisk pracy, które po zaimplementowaniu na nich produkcji nowego detalu lub grupy detali pozwoli nam minimalizować koszty logistyczne wynikające z przemieszczania surowców produkcji w toku i wyrobów gotowych.

Czytaj więcej