Kompetencje menedżera produkcji. Jak przygotować się do międzynarodowego spotkania
W najnowszym wydaniu czasopisma Menedżer Produkcji polecamy lekturę artykułu pt. "Sens standaryzowania procesów w organizacji". Oczywiste jest, że procesy produkcyjne powinny funkcjonować sprawnie i bez zakłóceń. Skutecznym narzędziem sprawiającym, że właśnie tak będzie się działo, jest standaryzacja. Jak pokazują doświadczenia wielu przedsiębiorstw, standaryzacja jest z pozoru jasnym i zrozumiałym terminem, jednak samo jej wdrożenie wymaga cierpliwości i wytrwałości. Piszemy też o świadomym zarządzaniu energią w hali produkcyjnej. Wszelkie działania tego typu nie tylko pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, ale przekładają się też na niższe koszty operacyjne, a co za tym idzie – także na rentowność i konkurencyjność firmy.Przeczytasz również o roli przełożonych w procesie onboardingu czy o kompetencjach mendżera produkcji. Zapraszamy do lektury!
7 KLASYCZNYCH I 2 WSPÓŁCZESNE MARNOTRAWSTWA W FIRMACH PRODUKCYJNYCH
Straty czy inaczej marnotrawstwa można spotkać w każdej firmie bez względu na rodzaj prowadzonej działalności. Szczególnie dobrze widać je w firmach produkcyjnych. Również tam wyeliminowanie ich ma największe przełożenie na osiąganie celów i wyniki finansowe przedsiębiorstwa. W artykule przedstawiono siedem podstawowych marnotrawstw opisanych jeszcze w XX wieku. Podpowiadamy, jakie techniki czy metody zastosować, aby zminimalizować straty. Dodatkowo wspomninamy o dwóch bardziej współczesnych marnotrawstwach polegających na niewykorzystaniu potencjału zatrudnianych pracowników oraz gromadzonych danych.
BUDOWANIE WIZERUNKU FIRMY PRZEZ KIEROWNIKA PRODUKCJI
To, w jaki sposób organizacja postrzegana jest na zewnątrz, jest niezwykle ważne. W zależności od tego, jaki ma wizerunek, będzie jej łatwiej lub trudniej funkcjonować w społeczeństwie – sprzedawać produkty, otwierać nowe zakłady, zatrudniać pracowników. W dużych organizacjach za wizerunek firmy odpowiedzialna jest cała rzesza ludzi z zarządem, działem marketingu, PR, czy HR na czele. Czy w budowaniu wizerunku organizacji jest miejsce dla działu produkcji i jego kierownika?
INDUSTRY 4.0. W CO WARTO ZAINWESTOWAĆ W PIERWSZJE KOLEJNOŚCI?
Czwarta rewolucja przemysłowa dotyka ogromu obszarów tematycznych w każdej firmie produkcyjnej, logistycznej czy zajmującej się wydobyciem, przemysłem, przetwórstwem. Zmienia de facto przedsiębiorstwa całościowo, modyfikując niejako ich cele, przesuwając granice możliwości, gruntownie niekiedy przebudowując sposób ich działania.
Zawartość dostępna online
Ja szef
Kompetencje menedżera produkcji. Jak przygotować się do międzynarodowego spotkania
Budowanie wizerunku firmy przez kierownika produkcji
Konflikty na hali
Urządzenia stosowane w strefach zagrożenia wybuchem z perspektywy użytkownika
7 klasycznych i 2 współczesne marnotrawstwa w firmach produkcyjnych
Okiem inspektora
Mediacja jako sposób na rozwiązywanie konfliktów w miejscu pracy
Otwarty dostęp
Świadome zarządzanie energią w hali produkcyjnej
Sztuka motywowania
Rola przełożonych w procesie onboardingu
Temat numeru
Industry 4.0. W co zainwestować w pierwszej kolejności?
Z praktyki kierownika produkcji
Sens standaryzowania procesów w organizacji
Przemysł 4.0: bez pracowników nie ma sukcesu AIOT
Przyspieszenie czy optymalizacja? Oto jest pytanie!
Kompleksowe wdrożenie systemu LOTO