Manager jako coach – wspieranie rozwoju kompetencji Case study Philip Morris
Na łamach najnowszego wydania czasopisma “Menedżer Produkcji” przybliżamy temat wypalenia zawodowego. Opisujemy objawy wypalenia, przedstawiamy wypalenie z 3 perspektyw, piszemy o tym, kogo najczęściej dotyka wypalenie zawodowe. W dziale “Okiem Inspektora” wymieniamy najczęstsze błędy pracodawców na etapie rekrutacji i w stosunku do już zatrudnionych pracowników. W case study LC Elektronik odpowiadamy na pytanie jak zaoszczędzić 42 dni pracy rocznie dzięki analizie wskaźników. Zachęcamy do lektury!
MANAGER JAKO COACH
W świecie, w którym jedyną rzeczą, której możemy być pewni jest zmiana, rozwój kompetencji stał się kwestią priorytetową zarówno dla jednostek, jak i dla organizacji. Jest nie tylko podstawą osiągania sukcesów, ale przede wszystkim przetrwania na rynku. Wraz ze zmieniającym się i coraz bardziej skomplikowanym środowiskiem biznesowym ewoluuje również rola managerów.
JAK ZBUDOWAĆ SKUTECZNY SYSTEM SZKOLEŃ PRACOWNIKÓW PRODUKCJI
Rozwój pracowników produkcyjnych w obecnych, dynamicznych czasach jest obowiązkiem wszystkich organizacji. Zarówno tych niewielkich, jak i dużych. Niestety można zauważyć, że szkolenia często są traktowane jako mniej istotny element całego procesu produkcyjnego, co zazwyczaj argumentowane jest brakiem czasu. Obok tego jakże błędnego podejścia, na krytykę zasługuje poświęcanie czasu na szkolenia tylko dla kierowników zespołów czy mistrzów produkcji.
POKOLENIE BABY BOOMERS
Starzenie się społeczeństwa oznacza coraz większy ciężar spoczywający na systemie zdrowotnym i emerytalnym, a także konieczność wydłużenia okresu aktywności zawodowej. Na rynku pracy działa obecnie kilka pokoleń. Najmłodsze z nich to pokolenie Z, które właśnie rozpoczyna swoją przygodę z pracą. Najstarsze pokolenie to baby boomers – urodzeni pomiędzy 1946 a 1964 rokiem. Najmłodsi z nich mają dzisiaj 56 lat. Kobietom w tym wieku pozostają cztery lata, a mężczyznom – dziewięć lat do emerytury. Takich osób będzie jednak na rynku pracy coraz więcej. Oznacza to dla firm – także w produkcji – konieczność przygotowania się do zatrudniania i zarządzania starszymi pracownikami.
Zawartość dostępna online
Z praktyki kierownika produkcji
Manager jako coach – wspieranie rozwoju kompetencji Case study Philip Morris
Jak zaoszczędzić 42 dni pracy rocznie dzięki analizie wskaźników? Case study LC Elektronik
Klasy patronackie, kształcenie dualne, podnoszenie kompetencji pracowników
Sztuka motywowania
Jak zbudować skuteczny system szkoleń pracowników produkcji
Wypalenie zawodowe
Konflikty na hali
Sekwencje dostaw
Otwarty dostęp
Programiści w automatyce – jako konkurować z branżą IT?
Okiem inspektora
Najczęstsze błędy pracodawców
Temat numeru
Zarządzanie pracownikami produkcyjnymi z pokolenia Z
Pokolenie X w produkcji – jak nim zarządzać?
Pokolenie baby boomers – jak prowadzić zespoły pracowników po pięćdziesiątce