Autor: Katarzyna Półtoraczyk

Pracuje jako konsultant w dziedzinie zarządzania oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Prowadzi projekty związane z rekrutacją, systemami ocen i motywowania oraz komunikacją w organizacjach. Szkoli również z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz rozwoju osobistego i poprawy działań w organizacji – szkolenia z zakresu komunikacji, asertywności, negocjacji i innych umiejętności interpersonalnych. Prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. 
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak wykorzystać assessment center w dziale produkcyjnym?

Metoda Assessment Center jest z powodzeniem stosowana do dobierania pracowników, najczęściej na kierownicze stanowiska. Czy metoda ta sprawdzi się w procesach rekrutacji w obszarze produkcyjnym? A czy sprawdzi się również w rekrutacji wewnętrznej? Przekonajmy się.

Czytaj więcej

Wypalenie zawodowe pracowników produkcyjnych

Czym jest wypalenie zawodowe i kogo dotyczy? Czy dotyka również pracowników produkcyjnych? A jeśli tak, to czy kadra KIEROWNICZA może pomóc w eliminacji problemu?

Czytaj więcej

Najcenniejsze kompetencje szefa produkcji – kompetencje miękkie czy kompetencje techniczne?

Praca szefa produkcji to wciąż nowe wyzwania. By im sprostać, potrzebny jest szereg kompetencji. Wybierając osobę, która ma zarządzać działem produkcji, czy też awansując jednego z pracowników na stanowisko związane z zarządzaniem produkcjĄ, zwraca się uwagę na wiele przydatnych umiejętności.

Czytaj więcej

6 najczęstszych błędów kierownika produkcji

Jak powszechnie wiadomo – ryba psuje się od głowy. Niestety, dość częste są sytuacje, w których stanowiska kierownicze zajmują osoby niewystarczająco do nich przygotowane. Kierownik produkcji, któremu brak odpowiedniej wiedzy, nie potrafi dochodzić do porozumienia z podwładnymi, motywować ich, wyznaczać celów… – może sprawić, że cały dział produkcji nie będzie działał prawidłowo.

Czytaj więcej

Dobry lider deleguje zadania

Sztuka delegowania zadań zespołowi przypomina niekiedy usamodzielnianie dzieci, uczenie ich wchodzenia w kolejne etapy życia. I mimo że w pracy masz do czynienia z osobami dorosłymi, to właśnie delegowanie zadań i odpowiedzialności oraz uprawnień sprawi, że pracownicy będą działali jak dorosłe samodzielne osoby.

Czytaj więcej

Trudne zachowania pracowników produkcji i sposoby radzenia sobie z nimi

Nie trzeba być wybitnym specjalistą, by wiedzieć, że praca z ludźmi to niekończąca się praca – nad sobą samym, ale i nad swoim zespołem. Zapraszam do zapoznania się z ośmioma częstymi trudnymi zachowaniami pracowników i sposobami radzenia sobie z nimi. Zapewne sytuacje te znane są kierownikom nie tylko w branży produkcyjnej.

Czytaj więcej

Jaki jest Twój kierownik produkcji?

Od kierownika oczekuje się szeregu różnorodnych kompetencji. Powinien potrafić zarządzać zespołem, motywować do działania, inspirować, a jednocześnie dbać o realizację założonych planów i pilnować terminów. Jakim kierownikiem jesteś – wizjonerem czy raczej człowiekiem czynu? Które z tych cech warto pielęgnować?

Czytaj więcej

Skąd czerpać siłę, by wspierać innych?

Przyszło nam żyć w niestabilnych czasach. Nie zdążyliśmy jeszcze wyjść z pandemii, gdy wstrząsnęła nami informacja o konflikcie zbrojnym tuż za granicami naszego kraju. Wielu kierowników produkcji z dnia na dzień straciło pracowników, inni zmagają się z emocjami podwładnych. Bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, by kierownik kierował się empatią i wspierał swoich ludzi. Skąd jednak brać siłę i energię, by skutecznie wspierać innych? Jak zadbać o samego siebie w tych trudnych czasach?

Czytaj więcej

Jak nie dać się manipulacji? Gdy zespół manipuluje kierownikiem produkcji

Manipulacja to nieodzowny element funkcjonowania w społeczeństwie. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, ona często nam towarzyszy. Niekiedy to my manipulujemy innymi, a innym razem dajemy się zmanipulować towarzyszom. Nie zawsze są to działania świadome. Czy manipulacja jest szkodliwa? Jak uniknąć jej negatywnych skutków?

Czytaj więcej

Budowanie autorytetu kierownika produkcji

Autorytet wśród pracowników nie jest niezbędny, by zarządzać zespołem produkcyjnym. A jednak – posiadanie silnego autorytetu sprawi, że praca przełożonego będzie dużo łatwiejsza. Czym jest autorytet, jak go budować i co na niego wpływa?

Czytaj więcej

Gdy kierownik produkcji negocjuje

Często pojęcie negocjacji kojarzymy z procesem, w którym dwa zespoły o różnych interesach spotykają się, by coś dla siebie ugrać. W głowie mamy negocjacje handlowe i negocjowanie dużych kontraktów dla organizacji, czy też spotkania prowadzone ze związkami zawodowymi. W kontekście tych skojarzeń można by się zastanawiać czy kierownik produkcji powinien potrafić negocjować.

Czytaj więcej

Budowanie wizerunku firmy przez kierownika produkcji

To, w jaki sposób organizacja postrzegana jest na zewnątrz, jest niezwykle ważne. W zależności od tego, jaki ma wizerunek, będzie jej łatwiej lub trudniej funkcjonować w społeczeństwie – sprzedawać produkty, otwierać nowe zakłady, zatrudniać pracowników. W dużych organizacjach za wizerunek firmy odpowiedzialna jest cała rzesza ludzi z zarządem, działem marketingu, PR, czy HR na czele. Czy w budowaniu wizerunku organizacji jest miejsce dla działu produkcji i jego kierownika?

Czytaj więcej