Empowerment może oznaczać budowanie silnej relacji pomiędzy menedżerem i pracownikiem, między innymi poprzez umożliwienie pracownikowi swobody w obszarze jego działalności.
Empowerment może oznaczać budowanie silnej relacji pomiędzy menedżerem i pracownikiem, między innymi poprzez umożliwienie pracownikowi swobody w obszarze jego działalności.
Żyjemy w czasach niepewności polityczno-gospodarczej. Wydaje się, że trudniej niż kiedyś przewidzieć nawet TĘ bliską przyszłość. Śledząc kierunki dyskusji firm doradczych wspierających biznes, widać, że wraca temat kryzysu czy wprost zwolnień. Czy faktycznie zbliżamy się do takiego momentu? Mam nadzieję, że nie. Jednak warto przyjrzeć się tej perspektywie – CZY PRACOWNICY ZE SWOJEGO PUNKTU WIDZENIA CZUJĄ SIĘ BEZPIECZNIE W FIRMIE? Co im może dać to poczucie? Czy potrzebują informacji o tym, jak pracują?
Krok 1. Planowanie i przygotowanie znacząco wpływa na efektywność i skuteczność przeprowadzonych analiz w przedsiębiorstwach. Z doświadczenia wiem, że pomijając lub bagatelizując ten krok, jesteśmy skazani na wiele poprawek, przeróbek analiz, a w najgorszym przypadku na porażkę.
Uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego to zawsze wyzwanie, ale staje się jeszcze większym, gdy dzieje się to w dobie pandemii. Wiele działań musiało się odbywać zdalnie, a zakaz podróżowania i spotkań – utrudnił rekrutację pracowników.
Z Robertem Janeczko, szefem Business Unitu Krzemiany w Grupie CIECH i Wojciechem Smardzem, dyrektorem Działu Doskonałości Operacyjnej i Supply Chain w Grupie CIECH rozmawiała redakcja „Menedżera Produkcji”.
Wiertła węglikowe to niezawodne narzędzia, które cenione są przez profesjonalistów za swoją wysoką wytrzymałość i precyzyjne działanie. W artykule przyjrzymy się bliżej temu typu narzędziom, ich rodzajom oraz sposobom ich użytkowania. Dowiesz się również, jakie są zastosowania wiertła węglikowych oraz jak dbać o ich konserwację i utrzymanie, aby służyły nam przez długi czas. Wiertła węglikowe to narzędzia, które nie mogą zabraknąć w arsenale profesjonalisty, dlatego warto poznać ich możliwości i sposoby użytkowania.
Zarządzanie parkiem maszynowym to jedno z kluczowych zadań, przed którymi stoi większość zakładów produkcyjnych. Skuteczne zarządzanie parkiem maszynowym może wpłynąć na wydajność pracy oraz na koszty prowadzenia działalności. W dzisiejszych czasach, gdy rynek oferuje wiele różnych programów do zarządzania utrzymaniem ruchu, wybór odpowiedniego rozwiązania może okazać się trudnym zadaniem. W artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Twojej firmie wybrać program, który spełni wymagania i potrzeby parku maszynowego.
Zespoły produkcyjne, które nie wymagają od kierownika produkcji dużego zaangażowania, są chyba marzeniem niejednego menedżera. Idea ta najczęściej słyszana jest w kontekście sektora IT, ale czy jest możliwe tworzenie takich zespołów w obszarze produkcyjnym?
Cyklicznie spotykam się z młodymi stażem szefami w firmach produkcyjnych. Ta sytuacja, czyli awans z operatora na mistrza (czy też jak w Twojej firmie nazywany jest ten pierwszy stopień zarządzania), jest bardzo ważna na ścieżce kariery. Często też trudna, bo dana osoba z pracownika staje się szefem. Po raz pierwszy w praktyce sprawdza się w roli osoby kierującej pracą innych. Dlatego też wielu młodych stażem szefów szuka informacji o tym, jak najlepiej poradzić sobie na nowym stanowisku. Oczywiście, często dostają pomoc w postaci szkoleń czy też wsparcia swoich przełożonych, jednak z rozmów z nimi wiem, że chętnie szukają wskazówek, które pomagają im odnaleźć się w nowej roli. W tym artykule opiszę kilka kwestii dotyczących umiejętności przydatnych na tej drodze szefom.
Pakowanie prezentów sprawia kłopot wielu osobom. Owijanie pudełek w papier prezentowy wcale nie jest takie łatwe, arkusz jest bardzo delikatny, więc często zostaje rozerwany podczas pakowania. Pozostają zatem torebki prezentowe, ale takie rozwiązanie nie jest oryginalne. Istnieje o wiele lepsza alternatywa – pudełka ozdobne. Sprawdź dlaczego warto je wykorzystać i gdzie można je kupić.
Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość wokół nas wpływa na rynek pracy. Firmy konsultingowe badające funkcjonowanie przedsiębiorstw zwracają uwagę, że zarówno pandemia COVID-19, jak i wojna w Ukrainie spowodowały swoistą rewolucję na rynku pracy, za którą stoją konkretne wyzwania dla osób zarządzających w firmach. Równocześnie, gdy rozmawiam z kierownikami na co dzień pracującymi z ludźmi, oni również zwracają uwagę na to, że obecne czasy są wyzwaniem, jeśli chodzi o kierowanie zespołem. Nie tylko zmieniająca się bardzo dynamicznie rzeczywistość ma na to według nich wpływ, ale także zmiany w oczekiwaniach i wartościach samych pracowników.