Dział: Ja szef

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kruche krzemiany, zwinna organizacja

Z Robertem Janeczko, szefem Business Unitu Krzemiany w Grupie CIECH i Wojciechem Smardzem, dyrektorem Działu Doskonałości Operacyjnej i Supply Chain w Grupie CIECH rozmawiała redakcja „Menedżera Produkcji”.

Czytaj więcej

Wiertła węglikowe: niezawodne narzędzie dla profesjonalistów

Wiertła węglikowe to niezawodne narzędzia, które cenione są przez profesjonalistów za swoją wysoką wytrzymałość i precyzyjne działanie. W artykule przyjrzymy się bliżej temu typu narzędziom, ich rodzajom oraz sposobom ich użytkowania. Dowiesz się również, jakie są zastosowania wiertła węglikowych oraz jak dbać o ich konserwację i utrzymanie, aby służyły nam przez długi czas. Wiertła węglikowe to narzędzia, które nie mogą zabraknąć w arsenale profesjonalisty, dlatego warto poznać ich możliwości i sposoby użytkowania.

Czytaj więcej

Jak wybrać program do zarządzania parkiem maszynowym?

Zarządzanie parkiem maszynowym to jedno z kluczowych zadań, przed którymi stoi większość zakładów produkcyjnych. Skuteczne zarządzanie parkiem maszynowym może wpłynąć na wydajność pracy oraz na koszty prowadzenia działalności. W dzisiejszych czasach, gdy rynek oferuje wiele różnych programów do zarządzania utrzymaniem ruchu, wybór odpowiedniego rozwiązania może okazać się trudnym zadaniem. W artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Twojej firmie wybrać program, który spełni wymagania i potrzeby parku maszynowego.

Czytaj więcej

Jak zbudować samozarządzający zespół produkcyjny?

Zespoły produkcyjne, które nie wymagają od kierownika produkcji dużego zaangażowania, są chyba marzeniem niejednego menedżera. Idea ta najczęściej słyszana jest w kontekście sektora IT, ale czy jest możliwe tworzenie takich zespołów w obszarze produkcyjnym?

Czytaj więcej

Bycie szefem - Jak wdrażać się w nową funkcję, gdy jeszcze niedawno byłeś pracownikiem? Co to znaczy inteligentny emocjonalnie przełożony?

Cyklicznie spotykam się z młodymi stażem szefami w firmach produkcyjnych. Ta sytuacja, czyli awans z operatora na mistrza (czy też jak w Twojej firmie nazywany jest ten pierwszy stopień zarządzania), jest bardzo ważna na ścieżce kariery. Często też trudna, bo dana osoba z pracownika staje się szefem. Po raz pierwszy w praktyce sprawdza się w roli osoby kierującej pracą innych. Dlatego też wielu młodych stażem szefów szuka informacji o tym, jak najlepiej poradzić sobie na nowym stanowisku. Oczywiście, często dostają pomoc w postaci szkoleń czy też wsparcia swoich przełożonych, jednak z rozmów z nimi wiem, że chętnie szukają wskazówek, które pomagają im odnaleźć się w nowej roli. W tym artykule opiszę kilka kwestii dotyczących umiejętności przydatnych na tej drodze szefom.

Czytaj więcej

Pudełka ozdobne – akcesoria do pakowania prezentów

Pakowanie prezentów sprawia kłopot wielu osobom. Owijanie pudełek w papier prezentowy wcale nie jest takie łatwe, arkusz jest bardzo delikatny, więc często zostaje rozerwany podczas pakowania. Pozostają zatem torebki prezentowe, ale takie rozwiązanie nie jest oryginalne. Istnieje o wiele lepsza alternatywa – pudełka ozdobne. Sprawdź dlaczego warto je wykorzystać i gdzie można je kupić.

Czytaj więcej

Obraz pracownika produkcji na podstawie badań - Jakie wnioski z nich wynikają dla osób zarządzających?

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość wokół nas wpływa na rynek pracy. Firmy konsultingowe badające funkcjonowanie przedsiębiorstw zwracają uwagę, że zarówno pandemia COVID-19, jak i wojna w Ukrainie spowodowały swoistą rewolucję na rynku pracy, za którą stoją konkretne wyzwania dla osób zarządzających w firmach. Równocześnie, gdy rozmawiam z kierownikami na co dzień pracującymi z ludźmi, oni również zwracają uwagę na to, że obecne czasy są wyzwaniem, jeśli chodzi o kierowanie zespołem. Nie tylko zmieniająca się bardzo dynamicznie rzeczywistość ma na to według nich wpływ, ale także zmiany w oczekiwaniach i wartościach samych pracowników.

Czytaj więcej

Najszybsze laptopy w dobrej cenie

Praca zdalna od kilku lat staje się wyborem wielu osób po studiach. Coraz więcej możliwości, które są na wyciągnięcie ręki, znajduje się właśnie w Internecie. Po studiach czy też w trakcie ich trwania, dobrze jest więc sięgać po sprzęt, który pozwoli na prace w każdych warunkach. A co zwykle jest dziś potrzebne do pracy? Lekki, szybki komputer z dostępem do Internetu. Jak jednak wybrać ten najlepszy?

Czytaj więcej

Kultura coachingu na produkcji?

Coaching może w pierwszej kolejności kojarzyć się z mówcami motywacyjnymi występującymi na scenie. Jednak w żadnym wypadku nie jest to coaching, choć taką łatkę mu przyczepiono niezwłocznie po pojawieniu się w Polsce, co doskonale opisał Maciej Bennewicz w swojej książce [1].

Czytaj więcej

Rekrutacja oparta na kompetencjach – jak wdrożyć ją do swojej organizacji?

Rekrutacja jest jednym z najważniejszych procesów HR-owych w organizacji. To od niej zależy, czy nowo zatrudniony pracownik będzie sprawdzał się na swoim stanowisku oraz jak długo pozostanie w firmie. Jak zatem rekrutować, aby dobrze dopasować kandydata do stanowiska? Odpowiedzią jest rekrutacja oparta na kompetencjach.

Czytaj więcej

Mapa, która może podnieść efektywność w firmie, czyli jak rozrysować procesy w dziale HR

Stabilizacja, standaryzacja, zarządzanie wizualne i ciągłe doskonalenie to cztery elementy cyklu podnoszenia sprawności operacyjnej, przez które powinien przejść każdy z procesów funkcjonujących w organizacji, bez względu na to, czy jest to duża międzynarodowa korporacja czy dopiero co uruchomiony start-up.

Czytaj więcej