Dział: Ja szef

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Team building – przepustka do produkcyjnego raju

Nie ma w krajach rozwiniętych osoby pracującej, która nie spotkałaby się z tym określeniem. Jest to piękne hasło, które rozgrzesza każdego marnego menedżera i lidera ze wszystkich win i grzechów dnia codziennego. Jesteś małostkowym despotą i czepiasz się swojego zespołu za każdy nieistotny drobiazg, jakby obrazili czyjeś uczucia religijne? Jesteś nieczułą, wyniosłą szefową, której nie obchodzą problemy rodziców pracujących i nie ma u Ciebie zwolnień lekarskich na dziecko? Nic nie szkodzi, wystarczy, że dwa razy w roku pójdziesz się napić ze swoim zespołem albo pojedziecie w Bory Tucholskie na paintball, nazwiesz to team buildingiem, opublikujesz relacje na LinkedIn i droga do grona najlepszych liderów stoi przed Tobą otworem.

Czytaj więcej

Determinanty empowermentu w organizacji

Empowerment pracowników to sposób zarządzania, który umożliwia pracownikom podejmowanie niezależnych decyzji i związanej z tym odpowiedzialności. Pozwala im na podejmowanie działań związanych z wykonywanymi zadaniami[1]. Stoi to w pewnej sprzeczności z mikrozarządzaniem, które nie pozwala na niezależne podejmowanie decyzji. Wzmacniający liderzy dzielą się decyzyjnością, przyznają obowiązki lub autonomię w celu zwiększenia produktywności, co prowadzi do korzyści, takich jak wzrost zaangażowania i efektywności pracowników.

Czytaj więcej

Dynamiczny wzrost w świetle wyzwań. Jak znaleźć właściwą przestrzeń do rozwoju firmy? Poznaj drogę Luxon LED

W ciągu ostatnich 11 lat firma Luxon LED doświadczyła dynamicznego wzrostu, niosąc ze sobą nie tylko sukcesy, ale także wyzwania związane z przeprowadzkami i logistyką. Dziś podzielimy się z Wami naszymi przemyśleniami związanymi z tymi doświadczeniami.

Czytaj więcej

Rola przywództwa w rozwoju empowermentu pracowników

Empowerment może oznaczać budowanie silnej relacji pomiędzy menedżerem i pracownikiem, między innymi poprzez umożliwienie pracownikowi swobody w obszarze jego działalności.

Czytaj więcej

Czy Twój pracownik potrzebuje wiedzieć, jak oceniasz jego pracę?

Żyjemy w czasach niepewności polityczno-gospodarczej. Wydaje się, że trudniej niż kiedyś przewidzieć nawet TĘ bliską przyszłość. Śledząc kierunki dyskusji firm doradczych wspierających biznes, widać, że wraca temat kryzysu czy wprost zwolnień. Czy faktycznie zbliżamy się do takiego momentu? Mam nadzieję, że nie. Jednak warto przyjrzeć się tej perspektywie – CZY PRACOWNICY ZE SWOJEGO PUNKTU WIDZENIA CZUJĄ SIĘ BEZPIECZNIE W FIRMIE? Co im może dać to poczucie? Czy potrzebują informacji o tym, jak pracują?

Czytaj więcej

5T w nowym AIAG&VDA FMEA ed.1 Dlaczego planowanie i przygotowanie są ważne przy jego tworzeniu?

Krok 1. Planowanie i przygotowanie znacząco wpływa na efektywność i skuteczność przeprowadzonych analiz w przedsiębiorstwach. Z doświadczenia wiem, że pomijając lub bagatelizując ten krok, jesteśmy skazani na wiele poprawek, przeróbek analiz, a w najgorszym przypadku na porażkę.

Czytaj więcej

Jak uruchomić nową fabrykę w świecie ciągłych wyzwań? Case study firmy GREYSTONE Poland

Uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego to zawsze wyzwanie, ale staje się jeszcze większym, gdy dzieje się to w dobie pandemii. Wiele działań musiało się odbywać zdalnie, a zakaz podróżowania i spotkań – utrudnił rekrutację pracowników.

Czytaj więcej

Kruche krzemiany, zwinna organizacja

Z Robertem Janeczko, szefem Business Unitu Krzemiany w Grupie CIECH i Wojciechem Smardzem, dyrektorem Działu Doskonałości Operacyjnej i Supply Chain w Grupie CIECH rozmawiała redakcja „Menedżera Produkcji”.

Czytaj więcej

Wiertła węglikowe: niezawodne narzędzie dla profesjonalistów

Wiertła węglikowe to niezawodne narzędzia, które cenione są przez profesjonalistów za swoją wysoką wytrzymałość i precyzyjne działanie. W artykule przyjrzymy się bliżej temu typu narzędziom, ich rodzajom oraz sposobom ich użytkowania. Dowiesz się również, jakie są zastosowania wiertła węglikowych oraz jak dbać o ich konserwację i utrzymanie, aby służyły nam przez długi czas. Wiertła węglikowe to narzędzia, które nie mogą zabraknąć w arsenale profesjonalisty, dlatego warto poznać ich możliwości i sposoby użytkowania.

Czytaj więcej

Jak wybrać program do zarządzania parkiem maszynowym?

Zarządzanie parkiem maszynowym to jedno z kluczowych zadań, przed którymi stoi większość zakładów produkcyjnych. Skuteczne zarządzanie parkiem maszynowym może wpłynąć na wydajność pracy oraz na koszty prowadzenia działalności. W dzisiejszych czasach, gdy rynek oferuje wiele różnych programów do zarządzania utrzymaniem ruchu, wybór odpowiedniego rozwiązania może okazać się trudnym zadaniem. W artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Twojej firmie wybrać program, który spełni wymagania i potrzeby parku maszynowego.

Czytaj więcej

Jak zbudować samozarządzający zespół produkcyjny?

Zespoły produkcyjne, które nie wymagają od kierownika produkcji dużego zaangażowania, są chyba marzeniem niejednego menedżera. Idea ta najczęściej słyszana jest w kontekście sektora IT, ale czy jest możliwe tworzenie takich zespołów w obszarze produkcyjnym?

Czytaj więcej

Bycie szefem - Jak wdrażać się w nową funkcję, gdy jeszcze niedawno byłeś pracownikiem? Co to znaczy inteligentny emocjonalnie przełożony?

Cyklicznie spotykam się z młodymi stażem szefami w firmach produkcyjnych. Ta sytuacja, czyli awans z operatora na mistrza (czy też jak w Twojej firmie nazywany jest ten pierwszy stopień zarządzania), jest bardzo ważna na ścieżce kariery. Często też trudna, bo dana osoba z pracownika staje się szefem. Po raz pierwszy w praktyce sprawdza się w roli osoby kierującej pracą innych. Dlatego też wielu młodych stażem szefów szuka informacji o tym, jak najlepiej poradzić sobie na nowym stanowisku. Oczywiście, często dostają pomoc w postaci szkoleń czy też wsparcia swoich przełożonych, jednak z rozmów z nimi wiem, że chętnie szukają wskazówek, które pomagają im odnaleźć się w nowej roli. W tym artykule opiszę kilka kwestii dotyczących umiejętności przydatnych na tej drodze szefom.

Czytaj więcej