Dział: Inspiracje

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zrób dobre pierwsze wrażenie. Skuteczny onboarding – to się opłaca

Przypomnij sobie swój pierwszy dzień w nowej pracy. Jakie emocje Ci towarzyszyły? Podekscytowanie, radość, ale też lęk przed nieznanym i niepewność w odniesieniu do nowych ludzi, procedur, zasad, systemów, budynków. A teraz wyobraź sobie, że już od informacji o tym, że „masz tę pracę”, pojawia się ktoś, kto prowadzi Cię za rękę przez cały etap dosyłania dokumentów, poznawania historii, kultury i zasad firmy, aż do pierwszego dnia w pracy, a następnie towarzyszy Ci przez kolejne tygodnie szkoleń obowiązkowych i stanowiskowych, poznawanie zespołu, przełożonego i procesów, takich jak np. złożenie wniosku urlopowego. Lęk i niepokój stają się mniejsze, prawda? Stąd tak ważna rola onboardingu, który moim zdaniem powinien się zacząć dużo wcześniej niż pierwszego dnia pracy.

Czytaj więcej

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej w obszarze produkcyjnym

W ostatnim numerze Menedżera Produkcji można było zapoznać się z informacjami na temat roli przedstawiciela produkcji w procesie rekrutacyjnym. Jako kierownik czy lider obszaru produkcyjnego możesz angażować się w ten proces mniej lub bardziej. Większe zaangażowanie będzie jednak wskazane. Szczególnie gdy szukasz pracowników o większym zakresie odpowiedzialności, z którymi masz nadzieję pracować przez dłuższy czas. W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości w temacie – jakie pytania zadawać kandydatom podczas spotkań rekrutacyjnych.

Czytaj więcej

Rola przedstawiciela produkcji w procesie rekrutacyjnym

Jesteś odpowiedzialny za dobór pracowników do swojego zespołu? Zdarza Ci się uczestniczyć w spotkaniach jako przedstawiciel działu produkcji? A może prowadzisz spotkania samodzielnie, by dobrać pracowników, z którymi będziesz pracować na co dzień? Bez względu na to, czy Twoja rola w procesie rekrutacji i selekcji jest tylko cząstkowa i w spotkaniu uczestniczysz w charakterze wspomagającym, czy też jesteś główną osobą prowadzącą spotkania, warto abyś posiadał chociaż podstawową wiedzę z dziedziny rekrutacji. Dzięki temu, nawet tylko przysłuchując się spotkaniu, będzie Ci łatwiej wyciągać z niego wnioski i dobierać właściwe osoby do zespołu.

Czytaj więcej

Dobrostan pracowników – kluczowa wartość wpisana w strategię ESG. Case study Xella Polska

Jak stworzyć wspierającą dobrostan kulturę organizacji skupioną m.in. na takich obszarach jak well-being emocjonalny oraz zdrowie i kondycja fizyczna pracowników? Jak skutecznie wdrożyć politykę DEI (diversity, EQUALITY, inclusion)? I jak efekty tych działań przełożą się na biznes? Oto kilka dobrych pomysłów przetestowanych w praktyce.

Czytaj więcej

Programy promocji zdrowia w zakładach pracy

Aby zostać zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, pracownik musi przejść badania medycyny pracy. Następnie musi je cyklicznie powtarzać, by zostać dopuszczonym do wykonywania swoich obowiązków. Mogłoby się więc wydawać, że zdrowie pracowników nie powinno być tematem, który spędza sen z powiek właścicieli firm. Przecież zatrudniają zdrowe osoby, które przeszły wymagane na danym stanowisku badania. Czy jest to słuszne podejście?

Czytaj więcej

Optymalizacja produkcji dzięki narzędziom monitorującym czyszczenie

Dokładny i szybki tryb działania maszyn na halach produkcyjnych to klucz do sukcesu każdej organizacji. Sprawnie i precyzyjnie przeprowadzone prace pozwalają bowiem na optymalizację procesów produkcyjnych, a tym samym oszczędzają roboczogodziny specjalistów, a także środki, które musiałyby być przeznaczone na powtórzenie cyklu. Jednym z takich procesów jest czyszczenie maszyn, szczególnie ważne w produkcji żywności. Sprawdź jak narzędzia oparte na RTM system, mogą wspierać te działania.

Czytaj więcej

Well-being w firmach produkcyjnych: moda czy konieczność?

Ostatnio brałam udział w konferencji, której celem było przekonanie pracodawców, że warto inwestować w well-being zatrudnionych w firmie osób. Dla jasności, bo ten termin może być nieoczywisty. Well-being to w dosłownym tłumaczeniu „dobre samopoczucie”, a chyba najczęściej spotykane tłumaczenie to „dobrostan” – czasami z dookreśleniem psychiczny lub psychofizyczny.

Czytaj więcej

Jak wybrać program do zarządzania parkiem maszynowym?

Zarządzanie parkiem maszynowym to jedno z kluczowych zadań, przed którymi stoi większość zakładów produkcyjnych. Skuteczne zarządzanie parkiem maszynowym może wpłynąć na wydajność pracy oraz na koszty prowadzenia działalności. W dzisiejszych czasach, gdy rynek oferuje wiele różnych programów do zarządzania utrzymaniem ruchu, wybór odpowiedniego rozwiązania może okazać się trudnym zadaniem. W artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Twojej firmie wybrać program, który spełni wymagania i potrzeby parku maszynowego.

Czytaj więcej

Pudełka ozdobne – akcesoria do pakowania prezentów

Pakowanie prezentów sprawia kłopot wielu osobom. Owijanie pudełek w papier prezentowy wcale nie jest takie łatwe, arkusz jest bardzo delikatny, więc często zostaje rozerwany podczas pakowania. Pozostają zatem torebki prezentowe, ale takie rozwiązanie nie jest oryginalne. Istnieje o wiele lepsza alternatywa – pudełka ozdobne. Sprawdź dlaczego warto je wykorzystać i gdzie można je kupić.

Czytaj więcej

Najszybsze laptopy w dobrej cenie

Praca zdalna od kilku lat staje się wyborem wielu osób po studiach. Coraz więcej możliwości, które są na wyciągnięcie ręki, znajduje się właśnie w Internecie. Po studiach czy też w trakcie ich trwania, dobrze jest więc sięgać po sprzęt, który pozwoli na prace w każdych warunkach. A co zwykle jest dziś potrzebne do pracy? Lekki, szybki komputer z dostępem do Internetu. Jak jednak wybrać ten najlepszy?

Czytaj więcej