Dział: Rozwój i sukcesja

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wdrożenie programów upskillingu, reskillingu i cross-skillingu w branży produkcyjnej

Branża produkcyjna staje przed wyzwaniem automatyzacji procesów, wprowadzania nowych technologii, cyfryzacji czy robotów do produkcji, które mają na celu zwiększyć wydajność, obniżyć koszty i poprawić jakość produktów. Nowe rozwiązania generują nowe możliwości dla firmy i pracowników. Od pracowników produkcyjnych wymaga się zupełnie nowych kompetencji czy też oduczania się już niepotrzebnych umiejętności.

„Wyzwanie przyszłości stanowi automatyzacja – w jej wyniku 50% pracowników będzie musiało się przekwalifikować do 2025 r.”[1].

Czytaj więcej

Onboardingowa rozpusta! O tym, dlaczego warto inwestować i rozwijać proces wdrożenia w firmie

Wdrożenie pracownika w nowy zakres obowiązków, zadań, zapoznanie z zespołem i osobami współpracującymi jest wielowymiarową mieszanką emocji dla każdej ze stron.

Nie lekceważcie drobnostek, ponieważ od drobnostek zależy doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką.
Michał Anioł Buonarroti

Czytaj więcej

Kompetencje przyszłości

Świat pędzi do przodu, a wraz z nim zmienia się rynek pracy. W dobie zarówno automatyzacji, sztucznej inteligencji, nadchodzącego metawersum, jak i ciągłej niepewności, która stale towarzyszy nam w związku z przebytą pandemią koronawirusa oraz toczącą się wojną w Ukrainie, zmieniają się także kompetencje, jakich poszukują pracodawcy. Co chwila słyszymy też o kompetencjach przyszłości – co zatem kryje w sobie to hasło?

Czytaj więcej

Dobry onboarding, czyli doskonalenie procesów HR

POTRZEBUJESZ EFEKTYWNIEJSZYCH PROCESÓW HR? METODY PROBLEM SOLVING TO SKUTECZNY SPOSÓB NA OPTYMALIZACJE I USPRAWNIENIA W KAŻDEJ FIRMIE.

Czytaj więcej

Po drugiej stronie rekrutacyjnego lustra

W rekrutacji, tak jak w życiu, czasem ciężko ocenić sytuację z perspektywy innych osób. „Wejście w buty” kandydata wymaga wysiłku, chęci i czasu, którego zawsze brakuje. Jednak doświadczenia wielu firm pokazują, że gdy zdecydujemy się na ten krok, otworzą się przed nami prawdziwe pokłady najcenniejszych i unikalnych informacji na temat naszych procesów. Jak zatem do nich dotrzeć i spojrzeć na rekrutację z perspektywy kandydata?

Czytaj więcej

Wyzwania rekrutacyjne w branży produkcyjnej - Przykład firmy Corning Optical Communications

Jesteśmy międzynarodową firmą, która w Polsce projektuje i produkuje kable i włókno światłowodowe. W naszych dwóch fabrykach w Strykowie zatrudniamy ponad 3 tys. osób i liczba ta cały czas rośnie. W tym roku uruchomiliśmy kolejną fabrykę w Mszczonowie, więc stanęliśmy przed zadaniem zbudowania całego zespołu na wyjątkowo konkurencyjnym rynku pracy. Jak poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem, nie zapominając o naszych pozostałych potrzebach?

Czytaj więcej

Odporne zespoły, czyli jak mądrze wspierać siebie i innych

Zbudowanie zgranego zespołu może wydawać się trudne w świecie VUCA, jednak nie jest to zadanie niemożliwe. Istnieje wiele metod usprawniania tego procesu, a zastosowanie ich jest kluczowe, aby osiągnąć pożądane efekty. W tym artykule poznasz model pięciu dysfunkcji pracy zespołowej Patricka Lencioniego. Dodatkowo dowiesz się, jak dokonać analizy sytuacji oraz wyznaczyć priorytety w pracy zespołowej.

Czytaj więcej

Jak angażować dzięki aplikacji mobilnej? Case Study Wielton SA

Budowanie zaangażowania pracowników jest dużym wyzwaniem dla wielu organizacji i trudno wyobrazić sobie sukces przedsiębiorstwa bez zaangażowanego zespołu. Kluczem jest zamiana idei w realne działania i dobranie odpowiednich narzędzi. O swoim sposobie na zaangażowanie pracowników w życie organizacji opowiadają przedstawiciele HR firmy Wielton SA – Magdalena Pokorska, HR Business Partner, oraz Amanda Wojtal, specjalista ds. komunikacji wewnętrznej. Spółka w ubiegłym roku wdrożyła aplikację MyWielton, która aktywnie wspiera procesy komunikacji wewnętrznej oraz onboardingu.

Czytaj więcej

HR 3.0 (R)ewolucja funkcji i jej nowe wyzwania

HR jest obecnie radykalnie redefiniowany. Wynika to z tego, że ze wszystkich konsekwencji zmian wstrząsających światem w dzisiejszym biznesie konsekwencje dla ludzi są prawdopodobnie najgłębsze.

Czytaj więcej

Scrum Manufacturing

Im bardziej skomplikowany proces produkcyjny, tym bardziej wymaga on usystematyzowanego podejścia. W poszukiwaniu metod wspomagających procesy produkcyjne warto rozglądać się poza ten obszar, gdyż wartościowe rozwiązania można znaleźć w branżach z pozoru różnych od produkcji. W taki właśnie sposób postąpiła branża IT, dostosowując Lean Management, czyli szczupłe zarządzanie na potrzeby produkcji oprogramowania. Powstała koncepcja nazywana została Lean Development i jej podstawą jest eliminacja strat.

Czytaj więcej