Autor: Redakcja

       

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wykorzystanie pomp membranowych w przemyśle opakowań

Jedno z czołowych brytyjskich przedsiębiorstw wytwarzających opakowania z tektury falistej ma w jednym z zakładów ponad czterdzieści pomp membranowych różnych rozmiarów i wykonanych z różnych materiałów. Te pompy regularnie ulegały awariom membran, które występowały co około dwa do czterech tygodni.

Czytaj więcej

Czy Assessment Center to najskuteczniejsze narzędzie stosowane w rekrutacji?

Rekrutacja to istotny proces dla każdej firmy. Jej skuteczność zależy m.in. od wyboru narzędzi oceny kandydatów. Jednym z najlepszych rozwiązań na tym polu jest Assessment Center. Co warto wiedzieć na jego temat?

Czytaj więcej

Grupa RBB stawia na ciągły rozwój z systemem ERP Streamsoft Prestiż. Zobacz film!

Rozwiązanie Streamsoft całościowo optymalizuje zarządzanie kluczowymi procesami, będąc kompletną odpowiedzią na potrzeby lidera branży metalowej.

Czytaj więcej

Wysyłka paczek w e-commerce i biznesie - poznaj abonament dla firm

Dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce stawia przed sprzedawcami wiele wyzwań, zwłaszcza w obszarze logistyki. Kluczowe elementy, na które należy zwrócić uwagę, to szybkość dostawy, elastyczność opcji dostawy i przejrzystość procesu. Realizacja tych celów wymaga współpracy z zaufanymi partnerami. Dostosowując swoje usługi do oczekiwań klientów i zapewniając przejrzystość, sprzedawcy mają szansę odnieść sukces w konkurencyjnym świecie handlu elektronicznego.

Czytaj więcej

Produkcyjny meetup, czyli jak stworzyć przestrzeń wymiany doświadczeń dla ludzi ze świata produkcji?

Życie na produkcji dostarcza wielu wrażeń. Jest wyjątkowe nie tylko ze względu na tworzenie dóbr, ale również pod względem rozmów, komunikacji i sposobów funkcjonowania. To, co się dzieje na hali produkcyjnej, jest na tyle specyficzne, że trudno o tym porozmawiać z żoną, trudno z kumplami, którzy pracują w banku, albo innym korpo. Trudno nawet z księdzem w konfesjonale. Czy to znaczy, że jesteśmy skazani na wieczną samotność i odosobnienie?

Czytaj więcej

Produkcja elektroniki – na czym polega proces?

W zdominowanym przez technologię świecie produkcja elektroniki to jedna z kluczowych gałęzi gospodarki. Począwszy od smartfonów, przez urządzenia gospodarstwa domowego, aż po zaawansowane systemy komputerowe – wszystkie nowoczesne urządzenia wymagają precyzyjnie wykonanych komponentów elektronicznych. Proces ten łączy w sobie innowacje technologiczne, inżynierię precyzyjną oraz ścisłą kontrolę jakości, aby zapewnić niezawodność i funkcjonalność gotowych produktów. Jak to wszystko wygląda w praktyce?

Czytaj więcej

Sukcesy klientów w branży produkcyjnej dzięki FlowDog: studia przypadków optymalizacji procesów

W branży produkcyjnej wydajność i optymalizacja procesów mają kluczowe znaczenie. Bezpośrednio wpływają na ponoszone koszty, jakość produktów oraz zdolność przedsiębiorstw do konkurowania na rynku. Dlatego tak ważna jest optymalizacja procesów, która pozwala zaoszczędzić czas, zmniejszyć zużycie surowców, a w efekcie obniżyć koszty jednostkowe produktu. Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja procesów to najlepszy sposób na rozsądne wykorzystywanie zasobów ludzkich i maszynowych.

Czytaj więcej

Działanie i zastosowanie filtrów workowych w przemyśle – dowiedz się więcej

Filtracja powietrza jest niezbędna do zapewnienia optymalnych warunków pracy oraz ochrony środowiska naturalnego. Poziome i pionowe filtry workowe, mają na celu usuwanie szkodliwych zanieczyszczeń i cząstek stałych z gazów przemysłowych, a także przyczyniają się do zwiększenia efektywności produkcji i zmniejszenia zużycia energii. Skuteczne i ekonomiczne rozwiązania, takie jak filtry workowe znajdują zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu. Warto dowiedzieć się o nich więcej!

Czytaj więcej

Czy kurtyny PCV pomogą zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo na hali produkcyjnej?

Zarządzanie przestrzenią produkcyjną stawia przed menedżerami produkcji wyzwanie zapewnienia maksymalnej efektywności operacyjnej przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. W tym kontekście, kurtyny PCV jawią się jako proste, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie. Ale czy rzeczywiście mogą one zrewolucjonizować funkcjonowanie hali produkcyjnej?

Czytaj więcej

Drzwi wewnętrzne aluminiowe czy drzwi zewnętrzne energooszczędne?

Wybór odpowiednich drzwi do naszego domu czy mieszkania to nie lada wyzwanie. Drzwi nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale są też elementem dekoracyjnym, który może znacząco wpłynąć na wygląd i charakter wnętrza. W dzisiejszych czasach coraz więcej uwagi przykładamy także do aspektów energetycznych naszych domów. Dlatego przedstawiamy porównanie dwóch popularnych rozwiązań: drzwi wewnętrznych aluminiowych oraz drzwi zewnętrznych energooszczędnych, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję.

Czytaj więcej

Sędzia czy mediator – jak menedżer powinien reagować na konflikty w zespole?

Tam, gdzie menedżer, jest również zespół. A tam, gdzie zespół, pojawiają się nieporozumienia. Każda osoba pełniąca funkcje kierownicze prędzej czy później stanie przed koniecznością wybrania sposobu na rozwiązywanie konfliktów. Która rola jest lepsza – mediatora czy sędziego? Jak menedżerowie mogą poprawić realizację celów zespołu mimo różnych zadrażnień? Czy pomogą w tym szkolenia managerskie?

Czytaj więcej

Nowa generacja przemysłowych czujników 3D – innowacyjne O3D od ifm electronic

Czujniki 3D to przydatne rozwiązanie w wielu procesach związanych z nowoczesnym przemysłem. Urządzenia tego typu pozwalają na wykonywanie różnych pomiarów – zależnie od konfiguracji mogą kontrolować kompletność, określać objętość oraz sortować obiekty. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czytaj więcej