Autor: Redakcja

       

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Blacha trapezowa czy płyta warstwowa na ścianę hali? Porównanie właściwości

Budowa hali namiotowej powinna zostać dokładnie przemyślana. Dostępnych jest wiele korzystnych rozwiązań, dzięki czemu każdy może wybrać wariant zgodny z oczekiwaniami. Inwestorzy często zastanawiają się, jaki materiał sprawdzi się lepiej – blacha trapezowa czy płyta warstwowa?

Czytaj więcej

Konkurs IC Biznes Partner – czas docenić komunikację wewnętrzną!

Zmiany na rynku z ostatnich 4 lat postawiły przed osobami zajmującymi się komunikacją wewnętrzną w firmach nowe wyzwania. Role specjalisty i managera internal comms zmieniły się, a przysłowiowy Kopciuszek wszedł na biznesowe salony. Ekspert od komunikacji wewnętrznej stał się doradcą, konsultantem i inicjatorem zmian w firmie. Od osób zajmujących się tym obszarem oczekuje się już nie tylko „lekkiego pióra”, a odpowiedzi na pytania, o zmiany zachodzące w organizacjach. Wymaga to rozumienia zasad rządzących biznesem i partnerskiej relacji, zarówno z zarządem, jak i pracownikami.

Czytaj więcej

Inwestycja w metalowe meble biurowe - jakie są ich zalety?

Miejsce pracy musi być przede wszystkim funkcjonalne, wygodne i przystosowane do wykonywania w nim wskazanych obowiązków. Jego aranżacja powinna zatem spełniać te warunki. Aby uzyskać taki efekt, możesz zainwestować w solidne meble biurowe wykonane z metalu, które posłużą przez lata. Dowiedz się, czemu to właśnie metalowe szafy czy regały biurowe są świetnym wyborem w takim przypadku.

Czytaj więcej

Jak wybrać wózek paletowy? Najważniejsze czynniki

Przed zakupem wózka paletowego warto zapoznać się z głównymi kategoriami tego rodzaju sprzętu oraz dowiedzieć się więcej o jego specyfikacji. Pozwoli to uniknąć nietrafionych inwestycji i przepłacania za niepotrzebne elementy i funkcje. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka do przewożenia palet.

Czytaj więcej

System ERP i transformacja firmy w kierunku Przemysłu 4.0

Wdrożenie zasad i technologii Przemysłu 4.0 jest istotnym krokiem w stronę większych zysków. Dowiedz się, jak system ERP wspiera proces tej transformacji.

Czytaj więcej

Metody łączenia metali - przegląd

Nitowanie to technika łączenia elementów metalowych, która mimo upływu lat i pojawienia się nowych rozwiązań, nadal jest stosowana w wielu dziedzinach przemysłu. W porównaniu do spawania, wykazuje szereg zalet czyniących z niego w różnych przypadkach najlepszy wybór. Jakie korzyści przemawiają za wyborem tej technologii?

Czytaj więcej

System ERP dla produkcji - sposób na efektywne zarządzanie produkcją

System ERP (Enterprise Resource Planning), czyli system planowania zasobów przedsiębiorstwa, to zaawansowane oprogramowanie, które służy do zarządzania i integracji kluczowych obszarów działalności biznesowej. W praktyce, ERP to zestaw aplikacji lub modułów, które współpracują ze sobą, aby ułatwić przepływ informacji między różnymi działami firmy, takimi jak produkcja, zakupy, sprzedaż, finanse, HR i inne.

Czytaj więcej

Czy sejf na broń długą można ubezpieczyć?

Kwestia bezpieczeństwa przechowywania broni długiej, czy to myśliwskiej, sportowej, służbowej, czy kolekcjonerskiej, staje się priorytetem dla wielu właścicieli i użytkowników. Odpowiedzialność za prawidłowe składowanie uzbrojenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami, obejmuje nie tylko posiadanie ważnych zezwoleń i licencji, ale też podejmowanie działań zapobiegających kradzieżom. W tym artykule przyjrzymy się kwestii ubezpieczenia sejfu na broń długą.

Czytaj więcej

Era 5G – witamy w przyszłości

Technologia 5G, czyli piąta generacja telefonii komórkowej, budzi wśród wielu ludzi szereg kontrowersji i obaw, wywołując niejednokrotnie opory społeczne przed jej wdrażaniem i np. instalacją masztów. Zastanówmy się zatem, czym tak naprawdę jest, a czym nie JEST, TECHNOLOGIA 5G.

Czytaj więcej

Kluczowe korzyści z elektronicznego rejestrowania czasu pracy dla przedsiębiorców

W dobie cyfryzacji i automatyzacji procesów, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wdrożenie systemów elektronicznego rejestrowania czasu pracy. Odpowiednio zaprojektowane i dostosowane do potrzeb firmy systemy nie tylko upraszczają procesy zarządzania zasobami ludzkimi, ale przynoszą też szereg innych korzyści. Oto kilka kluczowych z nich:

Czytaj więcej