Jak pokazują statystyki, w ubiegłym roku ukazało się około 30 000 ofert pracy na stanowiska w działach produkcji (tylko do końca drugiego kwartału 2017 r. było ich 16 5001). Obok pracowników operacyjnych i stanowisk handlowych jest to najczęściej poszukiwana grupa zawodowa w Polsce. Warto zwrócić uwagę, że w pierwszej piątce najczęściej wyszukiwanych stanowisk na portalu pracuj.pl również znalazło się stanowiska pracownika produkcji. Może to informować o dużym zapotrzebowaniu na pracowników w tym obszarze, co oznacza również sporą konkurencję i walkę o odpowiednich specjalistów.
Pozyskanie pracownika
Praca „na produkcji” wciąż nie kojarzy się z prestiżem czy możliwością rozwoju kariery, dlatego absolwenci szkół, szczególnie wyższych, często nie zwracają uwagi na tego typu ogłoszenia. Jak powalczyć o nowego pracownika, zwłaszcza takiego, który dopiero wchodzi na rynek pracy?
POLECAMY
- Wiele źródeł rekrutacji
Przede wszystkim korzystajmy z różnych portali rekrutacyjnych. Największym uznaniem cały czas cieszy się pracuj.pl, ale nie zapominajmy, że nawet OLX rozbudował dział zajmujący się ogłoszeniami o pracę, więc szukajmy możliwie największej liczby kanałów do informowania potencjalnych kandydatów o naszych poszukiwaniach. Jednak na portalach nie powinniśmy poprzestać. Nie każda firma dysponuje takimi możliwościami, jak np. Amazon, ale rekrutacja wsparta bilbordami czy ogłoszeniami prasowymi zwiększa nasze szanse, przede wszystkim u osób, które nie korzystają z internetu (warto wziąć również udział na przykład w targach pracy, korzystać z u...