Specjalizacja to precyzyjne określenie kierunku swojego rozwoju zawodowego. Jeżeli jesteś specjalistą w danej dziedzinie, możesz na bieżąco śledzić zmiany, które się w niej pojawiają. Pomimo dużej ilości informacji, łatwiej Ci jest śledzić zmiany w jednej konkretnej dziedzinie niż w kilku nie do końca określonych. Dodatkowo masz łatwość w odróżnieniu wartościowych źródeł informacji od tych, na które nie warto tracić czasu. Precyzyjna specjalizacja to sposób na lepsze gospodarowanie własnym czasem.
Jeżeli specjalizujesz się w spawaniu mostów, wybierzesz inne szkolenie niż osoba zajmująca się spawaniem okrętów. Obecnie dostęp do szkoleń jest tak szeroki, że niektórzy pracodawcy zaczynają mieć problem z ich wyborem. Wybór szkoleń dla specjalistów jest dużo łatwiejszy. Specjaliści sami rozwijają swoje umiejętności w trakcie wykonywania codziennej pracy. Specjalizacja wiąże się więc ściśle z doświadczeniem zawodowym i jak łatwo się domyślić, doświadczenie zawodowe jest bardzo istotnym wyróżnikiem na rynku pracy.
POLECAMY
Specjalizacja to również komfort psychiczny. Znając swoje mocne strony, potrafimy szybko określić, w czym jesteśmy naprawdę dobrzy. Wielu pracowników właśnie na tej podstawie buduje zawodową pewność siebie. Jeżeli Twoja specjalizacja łączy się z Twoimi zainteresowaniami, ciągłe zdobywanie nowych doświadczeń w tej dziedzinie może być powodem do dużej satysfakcji. Dla wielu pracowników specjalizacja jest również związana z poczuciem stabilności zatrudnienia. Jako specjalista znasz swoje miejsce w firmie, wiesz dokładnie, jaką pełnisz w niej rolę i czego możesz się spodziewać w przyszłości. Osoby, które są w czymś dobre, chętnie pogłębiaj...