Zdrowe zarządzanie – firma VIVIO

Z praktyki kierownika produkcji

Jako konsultant strategiczny pomagający firmom w usprawnianiu i zarabianiu zjeździłem całą Polskę i odwiedziłem już ponad setkę firm. Wiele z nich zrobiło na mnie wrażenie tym, w jaki sposób się rozwijają czy tym, jak podchodzi się w nich do pracy z ludźmi. Jednak w ostatnim czasie najbardziej zaimponowała mi firma Vivio. Jest to nieduża spółka dostarczająca przede wszystkim zdrową żywność do tysięcy klientów w Polsce.

W czasie mojej pracy z Vivio miałem okazję poznać niezwykle otwartych właścicieli – Radosława i Sylwię Witków oraz niesamowity zespół ludzi, którzy tworzą ten biznes. To, w jaki sposób firma jest zarządzana, sprawiło, że sugerowane przeze mnie elementy, które można poprawić, zostały wprowadzone sprawnie i szybko, co przyniosło wymierne korzyści dla przedsiębiorstwa. Poznaj historię tej firmy, dowiedz się, jakie czynniki wpłynęły na jej sukces.

REKLAMA

​​

Polski American dream

Chociaż firma powstała w 2014 roku, to jednak jej prapoczątków należy szukać znacznie wcześniej. Jak mówi sam właściciel, trzeba cofnąć się do roku 2006, kiedy w trakcie pobytu zarobkowego w Wielkiej Brytanii zbieg okoliczności połączony z wrodzoną przedsiębiorczością sprawił, że Radosław Witek otworzył swój pierwszy sklep internetowy. Zaczął sprzedawać w Polsce kratki ściekowe importowane ze Zjednoczonego Królestwa. Biznes rozwijał się dobrze, chociaż w międzyczasie nastąpiła zmiana dostawcy oferowanych produktów. Dzięki temu doświadczeniu zyskał szeroką wiedzę i umiejętności dotyczące sprzedaży w internecie i poczuł się pewnie w roli przedsiębiorcy. W pewnym momencie Radosław Witek wraz z żoną Sylwią postanowili rozszerzyć swoją działalność i otworzyli żłobek. Chociaż biznesplan zakładał zwrot z inwestycji, to niestety po dwóch latach okazało się, że do firmy trzeba dopłacać. W tamtym momencie trzeba było podjąć jedną z dwóch decyzji. Mogli albo konty...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 numerów czasopisma "Menedżer Produkcji"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Dodatkowe dokumenty do pobrania i samodzielnej edycji
  • ...i wiele więcej!

Przypisy