We wschodniej Europie jest tylko jedna organizacja, która zdobyła to wyróżnienie. Jest to zlokalizowany w Wilnie oddział firmy Thermo Fisher Scientific, jednego z globalnych liderów w dziedzinie produkcji sprzętu laboratoryjnego. Firma otrzymała złotą nagrodę Shingo w 2017 r. Pragniemy przedstawić Państwu rozmowę z Aliną Sturą, pracującą w tym oddziale od 17 lat, obecnie jako Process Improvement Site Leader, która była inicjatorem przystąpienia do kwalifikacji, a potem liderem procesu aplikacji do nagrody Shingo. Wywiad został przeprowadzony przez Izabelę Starnawską, partnera i członka zarządu firmy doradczo-szkoleniowej 4Results, która jest w Polsce licencjonowanym partnerem Shingo Institute.
REKLAMA
Izabela Starnawska, partner 4Results, certyfikowany trener Shingo: Na początku chciałam pogratulować otrzymania złotej nagrody Shingo! To najbardziej prestiżowe wyróżnienie, jakie może uzyskać zakład produkcyjny na świecie. Powiedz – jak to wszystko się zaczęło?
Alina Stura, Process Improvement Site Leader, Thermo Fisher: W naszym oddziale co roku od 2012 r. odbywają się korporacyjne audyty – w ramach istniejącego systemu Maturity Assessment. Wygląda to tak, że na wizytę przyjeżdżają wewnętrzni audytorzy ze Stanów Zjednoczonych. Z perspektywy czasu mogę przyznać, że te audyty przypominają właściwe audyty przeprowadzane przez ekspertów Instytutu Shingo, ale wtedy o tym nie wiedzieliśmy.
Sporo czytałam o Modelu Shingo, poczułam autentyczne zainteresowanie i chciałam mieć pewność, że wchodzę w to wystarczająco głęboko. Wzięliśmy udział w konferencji Shingo w 2016 r. w USA. Tak wyglądały pierwsze zetknięcia z nauką Shingo.
Przekonałam dyrektora zarządzającego, że warto wysłać zapytanie o audyt Shingo. Liczyliśmy na wskazówki, na których podstawie wyznaczylibyśmy kolejne kroki w naszym doskonaleniu i zdecydowalibyśmy o rozwijaniu kolejnych projektów. Zapoznałam się z kryteriami, które na swojej stronie udostępnia Instytut. Nie przyszło mi do głowy, aby nastawiać się na samą nagrodę Shingo...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
- 6 numerów czasopisma "Menedżer Produkcji"
- Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
- Dodatkowe dokumenty do pobrania i samodzielnej edycji
- ...i wiele więcej!