Autor: Karolina Kowarska

mgr.; Psycholog kliniczny specjalizujący się w diagnozie psychologicznej. Realizuje badania na temat wpływu stresu na życie rodzinne osób wykonujących zawody wysokiego ryzyka i prowadzi indywidualne wsparcie psychologiczne. Jako psycholog współpracowała m.in. z Adecco Poland Sp. z o.o. oraz z Ipsos MORI w ramach prac behavioural science team.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nie lękaj się. Zaburzenia na tle nerwicowym

Zaburzenia na tle nerwicowym należą do najczęściej występujących zaburzeń natury psychicznej. Zapadalność na nerwice w amerykańskiej populacji szacować można na 28,8% w ciągu życia oraz 18,1% podczas ostatniego roku [1]. 
W Polsce wskaźnik zachorowalności utrzymuje się na poziomie 20–30% [2].

Czytaj więcej

Emocje. Jak sobie poradzić z utratą pracy?

Utrata zatrudnienia jest normalnym zjawiskiem, jednak pomimo tego wzbudza negatywne emocje zarówno u pracodawców, jak i u zwalnianych pracowników.

Czytaj więcej

Miękkie zwolnienia pracowników

Praca kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa, stabilizacją finansową oraz stałym wzrostem kompetencji czy umiejętności zawodowych. Bardzo często jednak menedżer staje przed koniecznością wręczenia wypowiedzenia pracownikowi, który z różnych względów przestał spełniać oczekiwania pracodawcy.

Czytaj więcej

(Po)radź sobie z wypaleniem zawodowym!

Wypalenie zawodowe to reakcja organizmu na długotrwały stres, przejawiająca się wyczerpaniem fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Na syndrom wypalenia zawodowego cierpi ok. 4,2% populacji 
(5,2% kobiet i 3,3% mężczyzn), najczęściej w przedziale wieku od 40 do 59 lat.

Czytaj więcej