Autor: Adam Zapart

Psycholog, psychoterapeuta związany z Polskim Towarzystwem Psychoterapii Psychodynamicznej, trener biznesu. Autor wielu programów szkoleniowych dla znanych sieci odzieżowych w Polsce i za granicą, obecnie realizujący swoje pasje szkoleniowe w instytucji finansowej o ogólnopolskim zasięgu i wieloletniej historii. www.adamzapart.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Efektywny system szkoleniowy

„Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczany”.

Czytaj więcej

Naucz się uczyć. Jak efektywnie przekazywać wiedzę

Przeciętny nauczyciel – mówi. 
Dobry nauczyciel – wyjaśnia. 
Wyśmienity nauczyciel – demonstruje. 
Wielki nauczyciel – inspiruje.
Hermann Hesse

Czytaj więcej

Przebić się przez mur. Praca z negatywnymi przekonaniami pracowników

„Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć określone przekonania i poglądy zbudowane na wiedzy i doświadczeniu. Poważny problem zaczyna się, gdy mamy przekonania i poglądy… zamiast wiedzy i doświadczenia”.

Meszuge

Czytaj więcej

Przychodzi się do firmy, odchodzi od szefa

Rynek pracy w Polsce w ciągu kilku ostatnich lat diametralnie się zmienił. Chyba już na dobre stał się rynkiem pracownika, a nie – jak to miało dotychczas miejsce – pracodawcy. Co za tym idzie, na firmach spoczywają nowe wyzwania, często związane już nie z samym zapobieganiem, ale walką z szybującą rotacją. Jednym ze sposobów jest badanie opinii o menedżerach.

Czytaj więcej

Przywiązanie organizacyjne – efektywna alternatywa dla podwyżek

W wielu firmach uważa się, że nic tak nie mobilizuje do pracy i nie zwiększa zaangażowania, jak podwyżka wynagrodzenia. Z rozmów z kierownikami można wysnuć jeden wniosek: tylko pieniądze wpływają na to, że chce nam się pracować, a pracujemy lepiej, gdy szef zachęca nas wzrostem uposażenia. Jednak co z tymi, którzy pracują w firmie od wielu lat, a motywowani są uściskiem dłoni przełożonego i dobrym słowem lub co najwyżej zmianą inflacyjną wynagrodzenia? Jak to się dzieje, że wielu z nas pracuje w jednym miejscu od 10 do 15 lat, pomimo poczucia, że wynagrodzenie nie jest najlepsze?

Czytaj więcej

O kluczu do motywacji

Motywacja jest pojęciem tak szerokim, zawierającym w sobie mnóstwo znaczeń i warunków, że trudno podać jedną receptę, której zastosowanie spowoduje, że będzie się chciało.

Czytaj więcej