W Solarisie – z klasą

Z praktyki kierownika produkcji

Solaris Bus & Coach doskonale wie, że fundamentem firmy są jej pracownicy. Edukacja zawodowa przyszłych pracowników to od lat jeden z priorytetów organizacji.

Solaris jako jedna z pierwszych firm w Polsce, już w 2007 roku, zaangażował się w proces kształcenia zawodowego przy współpracy ze szkołami z regionu Wielkopolski i uruchomił program klas patronackich. Początkowo uczniowie zdobywali wiedzę w zawodzie mechatronika. Pozytywne efekty programu zachęciły firmę do poszerzenia programu o kolejne klasy – w zawodzie ślusarza, a także elektronika. Od momentu jego uruchomienia projektu klasy patronackiej przygotowania do kariery zawodowej wzięło udział już ponad 200 uczennic i uczniów.
Pierwszą szkołą, z którą Solaris nawiązał współpracę w 2007 roku była Branżowa Szkoła I stopnia w Murowanej Goślinie. W 2012 roku do programu dołączył również zakład w Środzie Wielkopolskiej – uczniowie przygotowują się tam do pracy w zawodzie ślusarza, z możliwością uzyskania uprawnień spawalniczych. Dodatkowo w...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 numerów czasopisma "Menedżer Produkcji"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Dodatkowe dokumenty do pobrania i samodzielnej edycji
  • ...i wiele więcej!

Przypisy