Autor: Agnieszka Bożek

Psycholog, trener, konsultant HR. Prowadzi warsztaty i szkolenia z kompetencji osobistych i społecznych, m.in. dotyczące komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem i przeciwdziałania syndromowi wypalenia zawodowego, a także motywowania siebie i innych do działania, asertywności oraz budowania zespołu. Publikuje narzędzia szkoleniowe (programy, scenariusze zajęć, ćwiczenia) i artykuły eksperckie na portalach branżowych takich jak HRNews.pl oraz artykuły w czasopismach naukowych. Właścicielka firmy QPSYCHOLOGY – qpsychology.pl. 
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Przerwać absencję

Absencja, czyli nieobecność pracownika w pracy, to trudna sytuacja dla pracodawcy. Jeśli jest to absencja planowana, kierownik jest w stanie się na nią przygotować i tak rozplanować pracę, żeby nieobecności pracowników wykonujących kluczowe lub podobne zadania nie zachodziły na siebie oraz aby w sezonie urlopowym nie przyjmować zbyt wielu zleceń. Natomiast absencja nieplanowana – związana ze zwolnieniami lekarskimi lub z urlopami na żądanie – może znacznie dezorganizować pracę działu produkcji. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Czytaj więcej

Pracownik do korekty

Jak powiedzieć pracownikowi, że zrobił coś źle, powinien poprawić swoje zachowanie lub zmienić sposób postępowania? W jaki sposób przekazać tę informację, by się nie obraził, lecz zrozumiał i rzeczywiście się zmienił? Pomoże tutaj korygująca informacja zwrotna, która, jeśli jest umiejętnie przekazana, pozwala uniknąć negatywnych emocji zarówno u kierownika, jak i podwładnego.
 

Czytaj więcej

Cel: skuteczne zarządzanie

Zarządzanie przez cele jest metodą znaną od lat, jednak niewiele firm potrafi wdrożyć ją bezbłędnie. Warto się tego nauczyć, bo prawidłowe wyznaczanie i rozliczanie celów zapewnia wzrost produktywności i zaangażowania u pracowników.
 

Czytaj więcej

Pewność i skuteczność – jak je osiągnąć?

Zarządzanie produkcją wymaga określonej wiedzy i umiejętności, zarówno technicznych, jak i interpersonalnych. Stając przed wyzwaniami w pracy dotyczącymi osiągania celów strategicznych, operacyjnych czy też związanymi z wydarzeniami bieżącymi, każdy pracownik zadaje sobie pytanie: czy dam radę, czy mam wystarczające kompetencje, aby podjąć odpowiednią decyzję, rozwiązać ten problem? Takie same pytania zadaje sobie kierownik produkcji.

Czytaj więcej

Porozumienie X i Y

Jak zarządzać pokoleniem X i Y – jak pogodzić ich cele i utrzymać ich zaangażowanie w pracę?

Czytaj więcej

Myśl pozytywnie

Pozytywne myślenie odgrywa szczególną rolę u osób, których postawa ma znaczny wpływ na funkcjonowanie innych. Do takich osób zaliczają się formalni i nieformalni liderzy.

Czytaj więcej