Trwałe systemy kominowe SCHIEDEL

Ja szef Artykuł ekspercki

Producent ceramicznych systemów kominowych

Schiedel to przede wszystkim jeden z pierwszych producentów ceramicznych systemów kominowych na polskim rynku i jednocześnie lider w dziedzinie kominów ceramicznych. Asortyment kominów Schiedel pokrywa niemal wszystkie potrzeby związane z odprowadzaniem spalin w budownictwie mieszkaniowym. Firma ta znana jest z ceramiki szamotowej stosowanej w kominach. Wieloletnia gwarancja na ceramiczne elementy kominowe uzasadniona jest 70-letnią tradycją tego typu firmy oraz sprawdzoną technologią produkcji. Szczegółowe dane techniczne oraz dowód dostępnej oferty handlowej można znaleźć na stronie producenta.

Kompletne systemy kominowe Schiedel dostarczane są między innymi na tereny okolic miasta Warszawy i aglomeracji warszawskiej.

Systemy kominowe

Główną zaletą ceramicznych systemów kominowych Schiedel jest przede wszystkim ich wielowarstwowa budowa. W związku z tym zapewnia to elastyczne dopasowanie dętki, co jest bardzo ważne w ekstremalnych warunkach, takich jak pożar sadzy lub pożar budowlany. „Sercem” komina jest komin wykonany z ceramiki technicznej. Część konstrukcyjna wykonana jest z bloczków z lekkiego betonu oraz izolacji termicznej pomiędzy bloczkiem a rurą. Systematyka takiego rozwiązania odprowadzania spalin polega na precyzyjnym, a także wzajemnym dopasowaniu wszystkich elementów. Ponieważ zajmują mało miejsca, otrzymujemy większą przestrzeń życiową. Kompletne prefabrykowane systemy kominowe pozwalają na szybki i bezproblemowy montaż.

Schiedel Rondo Plus

Rondo Plus to izolowany trójwarstwowy ceramiczny system kominowy o szerokim zastosowaniu. Idealnie nadaje się do stałych urządzeń grzewczych, w tym pieców i kominków, a także niskotemperaturowych kotłów gazowych lub też olejowych. Zastosowane w tym kominie ceramiczne kanały szamotowe są najtrwalszymi na polskim rynku. Komin może pracować w trybie suchym albo też mokrym.

Schiedel Quadro Pro

Quadro Pro to system dymowy przeznaczony do współpracy z gazowymi kotłami kondensacyjnymi i zamkniętą komorą spalania. System Quadro Pro spełnia jednocześnie dwie funkcje - dostarcza przede wszystkim powietrze do spalania bezpośrednio do kotła oraz zapewnia odprowadzanie spalin. Układ może pracować zarówno pod ciśnieniem dodatnim, jak i ujemnym w przewodzie spalinowym.

Przy wyborze systemu kominowego najważniejsze jest dobranie komina odpowiedniego do rodzaju ogrzewania (kocioł i rodzaj paliwa), pojemności cieplnej urządzenia, trybu pracy urządzenia, temperatury spalania, czynników konstrukcyjnych. Warto skorzystać z bezpłatnej pomocy doradców technicznych firmy Schiedel.

Zalety ceramicznych systemów kominowych Schiedel

Systemy kominowe Schiedel to trwałość, nienaganne działanie przy prawidłowym użytkowaniu, wysokiej jakości rury ceramiczne odporne na zagrożenia takie jak pożar sadzy, ekonomiczna zaprawa (kilka spoin), zintegrowana konstrukcja (tzn. więcej niż jedna rura w kanale). mieszkania), oszczędza miejsce w budynku, oszczędza czas podczas budowy. Dodatkowo mata ceramiczna Schiedel produkowana jest z jednego odlewu, co trudno znaleźć w innych systemach na rynku. Ma to kluczowe znaczenie dla jej trwałości w przypadku pożaru sadzy (wiele koszulek dostępnych w sklepach stacjonarnych, a także internetowych jest klejonych z dwóch, a nawet trzech elementów- to właśnie te ogniwa mogą przeciekać).

Systemy kominowe- Podsumowanie

Systemy kominowe  Schiedel są przede wszystkim trwałe i wysokiej jakości. Kominy Schiedel są żaroodporne i można je montować przy odprowadzaniu spalin z kotłów opalanych drewnem i węglem oraz kotłów olejowych, gazowych czy też pelletowych. Powszechność i trwałość systemów kominowych Schiedel sprawia, że są one pożądane wśród wielu mieszkańców domów jednorodzinnych.

W bogatym asortymencie sklepu można znaleźć kominy systemu Schiedel o różnej wysokości. Dzięki temu każdy z naszych klientów wybiera rozwiązanie idealnie dopasowane do jego potrzeb i wielkości pomieszczenia, zarówno pod względem parametrów, jak i ceny. Dodatkowo sprzedawane są kominy systemowe z dwoma wentylatorami, jednym wentylacją lub bez.

Przypisy