Dział: Artykuł ekspercki

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Era 5G – witamy w przyszłości!

Technologia 5G, czyli piąta generacja telefonii komórkowej, budzi wśród wielu ludzi szereg kontrowersji i obaw, wywołując niejednokrotnie opory społeczne przed jej wdrażaniem i np. instalacją masztów. Zastanówmy się zatem czym tak naprawdę jest, a czym nie jest ta technologia 5G?

Czytaj więcej

Outsourcing programistyczny - czy sprawdza się tylko przy współpracy projektowej?

Outsourcing programistyczny kojarzy się przede wszystkim z jednorazowymi zleceniami, które programiści realizują dla firm. Jednak jest to rozwiązanie, które jest ekonomicznie uzasadnione także w przypadku współpracy stałej. Dlaczego? Specjaliści z każdej dziedziny programowania to spora kadra

Czytaj więcej

Koła zębate plastikowe - zastosowanie w przemyśle

Koło zębate to element przekładni, a także innych mechanizmów, takich jak sprzęgło zębate czy też pompa zębata. Zbudowane jest z wieńca zębatego(czyli zewnętrznej części koła), piasty oraz łącznika łączącego obie te części. Podstawowy podział kół zębatych to koła walcowate i stożkowe. Ponadto każde z nich dzielimy odpowiednio ze względu na kształt uzębienia.

Czytaj więcej

Dlaczego firmy decydują się na relokację zakładów produkcyjnych do Polski?

Część firm decyduje się na przeniesienie nad Wisłę swoich hal produkcyjnych z Azji, dywersyfikując w ten sposób biznes i skracając łańcuchy dostaw. Z kolei zachodnie koncerny, lokując fabryki w Polsce, optymalizują koszty prowadzenia działalności, korzystając równolegle z wielu benefitów, którymi różne regiony chcą przyciągnąć do siebie nowych inwestorów.

Czytaj więcej