Bluza męska rozpinana na siłownię – jaką wybrać?

Otwarty dostęp Inspiracje

Rozpinana bluza męska to jedna z najwygodniejszych opcji na siłownię i nie tylko. Możemy nosić ją praktycznie przez cały rok i będzie pasować do każdego stroju sportowego. Do wyboru mamy jednak wiele modeli – w różnych kolorach, stylach, z kieszeniami, ściągaczami, sznurkami. Który z nich sprawdzi się najlepiej podczas treningu i w drodze na siłownię?

Bluza męska rozpinana – dlaczego lubimy nosić ją na siłownię?

Na siłowni widzimy wiele różnych stylizacji – niektórzy pocą się tak, że chcą mieć na sobie jak najmniej. Inni lubią komfort bluzy z kapturem. Powody mogą być różne: niektórzy wybierają je dla komfortu. Po prostu lepiej się w nich czują – psychicznie i fizycznie. Nie chcą być oceniani przez innych, dlatego wolą się zakryć. Inni są po prostu „zmarzlakami”. Na siłowni często działa mocna klimatyzacja, która podczas rozgrzewki albo rozciągania może nam przeszkadzać. Dodatkowo noszenie bluzy przed treningiem może pomóc nam szybciej rozgrzać mięśnie – jest to sposób profesjonalnych sportowców.
 

REKLAMA

​​

Bluzka męska rozpinana z Denley


Ciepłe bluzy męskie to też świetna odzież wierzchnia w drodze na i z siłowni. Są wygodne, grzeją, w każdej chwili możemy ją rozpiąć – spełniają wszystkie wymagania stroju sportowego. W zimę możemy wybierać bluzy ocieplane, które zastąpią nam kurtkę.

Jak wybrać bluzę na siłownię?

Wybierając bluzę z kapturem na siłownię, zawsze zastanów się, jaki styl lubisz najbardziej. Pamiętaj też o sporcie, jaki uprawiasz – różne rodzaje aktywności mogą wymagać innej odzieży. W przypadku treningów na siłowni najlepszym rozwiązaniem jest bluza z kapturem, która pochłania pot i umożliwia cyrkulację powietrza. Przeważnie bluzy gimnastyczne wykonane z bawełny, spandexu lub poliestru zapewniają doskonałą rozciągliwość, mobilność i wygodę. Dlatego wybierając bluzę do biegania albo ćwiczeń siłowych na siłowni, wybierz taką, która dobrze wentyluje powietrze i skutecznie pochłania pot.

Bluza sportowa męska rozpinana – jaki rozmiar wybrać?

Oczywiście powinniśmy się tutaj kierować naszymi wymiarami, ale nie tylko. Ogólnie rzecz biorąc, niektórzy opowiadają się za luźnymi bluzami z kapturem, podczas gdy inni wolą te obcisłe. Kieruj się tutaj własnymi upodobaniami. Jeżeli lubisz podkreślać swoją wyćwiczoną sylwetkę, to spokojnie możesz wybrać modele typu slim. Jeżeli z kolei bardziej komfortowo czujesz się w luźnych ubraniach, wybierz bluzę o kilka rozmiarów za dużą. Taka bluza będzie nas też mniej grzać.

Bluza męska rozpinana – z kapturem czy bez?

Tutaj wszystko zależy od tego, co wolimy na siłowni. Jeżeli chcemy być w swoim świecie, włączyć muzykę i nie chcemy się rozpraszać innymi, to bluza z kapturem będzie świetnym wyborem. Bluza męska rozpinana bez kaptura będzie z kolei dobrą opcją dla facetów, którzy grzeją się podczas ćwiczeń i wolą widzieć, co dzieje się wokół nich.
 

Męska bluza bez kaptura


Bluza na siłownię powinna być nie tylko wygodna, ale też modna

Fakt, że idziemy na siłownię, nie musi wcale oznaczać, że musimy rezygnować ze stylowych ubrań. Rozpinana bluza pozwoli nam na odkrycie naszego T-shirtu, który akurat może mieć ciekawy napis albo grafikę. Oczywiście również sama bluza może być ciekawa. Nie musimy tutaj trzymać się klasycznej czerni czy szarości. Możemy postawić na bluzy w mocnych, przyciągających wzrok kolorach. Fajne bluzy męskie mogą również wyróżniać się ciekawymi grafikami czy napisami. Takie bluzy młodzieżowe (i nie tylko) mogą nas jeszcze bardziej zmotywować do ćwiczeń.

Przypisy