Dział: Otwarty dostęp

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

O biznesie na światowym poziomie. Impact’23 coraz bliżej

Już w maju biznesowe i technologiczne serce świata będzie bić nie w Nowym Jorku czy Londynie, ale w Poznaniu. To w stolicy Wielkopolski będziemy dyskutować o odpowiedzialnym biznesie, potrzebach świata, technologiach, ekonomii i polityce. Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przyjrzyjmy się szczegółom agendy.

Czytaj więcej

Impact’23 zapowiada się imponująco. 10-11 maja w Poznaniu wystąpią najlepsi światowi mówcy i liderzy biznesu.

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu.

Czytaj więcej

Outsourcing programistyczny - czy sprawdza się tylko przy współpracy projektowej?

Outsourcing programistyczny kojarzy się przede wszystkim z jednorazowymi zleceniami, które programiści realizują dla firm. Jednak jest to rozwiązanie, które jest ekonomicznie uzasadnione także w przypadku współpracy stałej. Dlaczego? Specjaliści z każdej dziedziny programowania to spora kadra

Czytaj więcej

Koła zębate plastikowe - zastosowanie w przemyśle

Koło zębate to element przekładni, a także innych mechanizmów, takich jak sprzęgło zębate czy też pompa zębata. Zbudowane jest z wieńca zębatego(czyli zewnętrznej części koła), piasty oraz łącznika łączącego obie te części. Podstawowy podział kół zębatych to koła walcowate i stożkowe. Ponadto każde z nich dzielimy odpowiednio ze względu na kształt uzębienia.

Czytaj więcej

Czy warto kupić maszynę do cięcia laserem? Sprawdzamy!

Metod obróbki materiałów jest naprawdę sporo. Wśród najpowszechniej stosowanych należy wymienić cięcie laserem. Maszyna do cięcia laserem to urządzenie zaawansowane technologicznie. Czym się wyróżnia? Czy zakup tego produktu to dobry pomysł?

Czytaj więcej

Bluza męska rozpinana na siłownię – jaką wybrać?

Rozpinana bluza męska to jedna z najwygodniejszych opcji na siłownię i nie tylko. Możemy nosić ją praktycznie przez cały rok i będzie pasować do każdego stroju sportowego. Do wyboru mamy jednak wiele modeli – w różnych kolorach, stylach, z kieszeniami, ściągaczami, sznurkami. Który z nich sprawdzi się najlepiej podczas treningu i w drodze na siłownię?

Czytaj więcej

Comarch: Intralogistyka 4.0 – co tak naprawdę dzięki niej zyskasz?

Postęp czwartej rewolucji przemysłowej sprawia, że wprowadzanie rozwiązań IoT, które opierają się na zbieraniu danych i przetwarzaniu ich w czasie rzeczywistym, staje się koniecznością. Wiąże się to z analizą informacji dostarczanych przez systemy oparte na najnowszych technologiach. Dlaczego taka analiza jest istotna? Otóż może ona stanowić wskazówkę do zaimplementowania rozwiązań, które zoptymalizują dotychczas nieefektywne procesy w zakładzie produkcyjnym.

Czytaj więcej

Nowoczesne techniki w diagnostyce maszyn

W Przemyśle 4.0 jest coraz mniej miejsca dla majstra z młotkiem opukującego obudowę w poszukiwaniu potencjalnej usterki maszyny. Za to coraz więcej miejsca zajmuje elektronika i IIoT (Industrial Internet of Things).

Czytaj więcej

Train the trainer – jak tworzyć wewnątrzfirmowy zespół ekspertów do szkoleń pracowników z zakresu automatyki magazynowej?

Automatyzacja procesów, zarówno w nowych, Jak i już istniejących magazynach, umożliwia zwiększenie wydajności i podniesienie szans na poprawę jakości. Reorganizacja procesów magazynowych i zastosowanie nowoczesnych technologii często stwarza wyzwanie dla obsługi i weryfikuje umiejętności kadry. Aby magazyn mógł pracować efektywnie, pracownicy muszą zrozumieć działanie technologii, jak i proces, w którym biorą udział. To człowiek obsługuje i kontroluje maszyny, aby działały w prawidłowy sposób.

Czytaj więcej

Pracownik czy technologia – co decyduje o sukcesie w produkcji?

Co to znaczy, że dane przedsiębiorstwo jest firmą produkcyjną? Konsumenci na co dzień poruszają się w otoczeniu podmiotów prowadzących sprzedaż w modelu B2C – business to customer, czyli przedsiębiorstwo do klienta. Dopiero kiedy ktoś wpada na ciekawy i opłacalny pomysł na biznes, który uwzględnia wytwarzanie produktów fizycznych, zadaje sobie pytanie – jak je wyprodukować? Jakie cechy muszą mieć produkty, aby przebić się na rynku oraz – co prawdopodobnie ważniejsze – jaką strategię sprzedażową musi przyjąć firma, by zostać zauważoną przez klientów?

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo pracowników na produkcji – raport

Coraz więcej firm korzysta z systemów do zarządzania i sterowania produkcją. Większość fabryk ulega reorganizacji, zmienia się ich struktura. Dzięki rozwojowi automatyzacji menedżerowie zyskują nowe narzędzia minimalizacji ryzyka. Z punktu widzenia BHP najistotniejszą zaletą automatyzacji produkcji jest jej znaczący wpływ na stan bezpieczeństwa pracy – zmniejsza się ryzyko wypadków przy pracy, co można zaobserwować, przyglądając się ich statystyce.

Czytaj więcej