Dział: Temat tygodnia

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Będą rozmawiać o wyzwaniach komunikacji wewnętrznej w firmach produkcyjnych

Procesy komunikacji w firmach produkcyjnych charakteryzują się innymi wyzwaniami niż w pozostałych organizacjach. Na forum najczęściej poruszane są takie tematy, jak: dotarcie do zróżnicowanych grup docelowych w sensie pokoleniowym, komunikacja w organizacjach rozproszonych czy z pracownikami tzw. „pola”. W ostatnich latach chętnie eksplorowany jest też temat chaosu i przeciążenia informacją. Rzadziej rozmawia się podczas wydarzeń branżowych o wyzwaniach w komunikacji z pracownikami produkcyjnymi, a te znacząco różnią się od komunikacji z innymi obszarami firmy.

Czytaj więcej

Konkurs IC Biznes Partner – czas docenić komunikację wewnętrzną!

Zmiany na rynku z ostatnich 4 lat postawiły przed osobami zajmującymi się komunikacją wewnętrzną w firmach nowe wyzwania. Role specjalisty i managera internal comms zmieniły się, a przysłowiowy Kopciuszek wszedł na biznesowe salony. Ekspert od komunikacji wewnętrznej stał się doradcą, konsultantem i inicjatorem zmian w firmie. Od osób zajmujących się tym obszarem oczekuje się już nie tylko „lekkiego pióra”, a odpowiedzi na pytania, o zmiany zachodzące w organizacjach. Wymaga to rozumienia zasad rządzących biznesem i partnerskiej relacji, zarówno z zarządem, jak i pracownikami.

Czytaj więcej

„Dni Jakości”: Poznaj trendy i rozwiązania dla firm produkcyjnych!

Już 9 listopada 2023 r. w Katowicach odbędzie się bezpłatna konferencja "Dni Jakości" organizowana przez SGP- Training & Consulting. Temat przewodni tegorocznej VII edycji brzmi: Firmy produkcyjne – współczesne trendy i wyzwania

Czytaj więcej

Jakie umiejętności powinien posiadać menedżer produkcji?

Menedżer produkcji to osoba, która zajmuje się między innymi nadzorowaniem procesów produkcyjnych. Jakie musi posiadać umiejętności? Jak wygląda jego ścieżka kariery? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czytaj więcej

Raportowanie i analiza produkcji. Rozwiązania BI w firmach produkcyjnych” pobierz darmowego ebooka!

Firmy produkcyjne stoją przed trudnym wyzwaniem: jak w czasach niepewności gospodarczej zarządzać przedsiębiorstwem na wysoce konkurencyjnym rynku operującym w oparciu o niską marżę. Mimo że przedsiębiorstwa nie mają bezpośredniego wpływu na występujące czynniki zewnętrzne jak wzrost cen półproduktów, czy sytuację na rynku pracy, to analiza danych i uzyskanie efektu synergii jest możliwe dzięki integracji informacji o wielu procesach rozpatrywanych z różnych perspektyw.

Czytaj więcej