Autor: Urszula Głowacka

Psycholog, trener biznesu, HR-owiec. Od sześciu lat zajmuje się szkoleniami i rozwojem pracowników w firmach produkcyjnych. Specjalizuje się w zakresie motywacji, zarządzania sobą i ludźmi. Wspiera zespoły w osiąganiu celów poprzez konsultacje opierające się m.in. na metodologii DISC. Praca z ludźmi to jej pasja.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sztuka słuchania

PODOBNO PO TO MAMY DWOJE USZU, A JEDNE USTA, BY DWA RAZY WIĘCEJ SŁUCHAĆ NIŻ MÓWIĆ. CZY POTRAFIMY Z TEGO W PEŁNI KORZYSTAĆ? OKAZUJE SIĘ, ŻE CZĘSTO NIE JEST TO TAKIE ŁATWE. SZCZEGÓLNIE W ŚRODOWISKU PRACY, GDZIE GONIĄ NAS CELE I BRAK CZASU.

Czytaj więcej

Sposób na odpowiedzialnego pracownika

Wydawać by się mogło, że zarządzanie ludźmi to nic trudnego. Wystarczy wiedzieć, „co” trzeba zrobić, na kiedy i te informacje przekazać swoim ludziom. Choć czasem na pewno warto mieć pojęcie, jak to „coś” zrobić, nie w każdej sytuacji jest to niezbędne. Od tego mamy przecież specjalistów i ekspertów, żeby wiedzieli, jak postępować.

Czytaj więcej

Pracownik (prze)motywowany

Szefowie produkcji szukają skutecznych metod motywowania pracownika. Ciągle walczą z demotywacją i ze znudzeniem. Ale czy nie jest tak, że nadmiar motywacji szkodzi? Gdzie leży granica pozytywnego wzmocnienia i co się stanie, gdy uda się nam ją przekroczyć?

Czytaj więcej

Co demotywuje pracownika produkcyjnego?

„Na tej brygadzie to oni zawsze są niezadowoleni, zdemotywowani i tylko narzekają. Liczą się dla nich tylko pieniądze i często szukają sposobów, jak wymigać się od pracy” – jeśli tak postrzegamy naszych pracowników, zapewne i nas dosięga brak motywacji do zmiany czegokolwiek. Czy tak jest zawsze? Zdemotywowany pracownik kosztuje firmę zbyt wiele, żeby pozostać tylko z myślą, że wszyscy się z tym zmagają i temat zostawić. Biorąc pod uwagę fakt, że jeden narzekający pracownik może zarazić złą postawą około 10 innych osób, na pewno warto pochylić się nad tym problemem i zastanowić się nad tym, co w naszej firmie sprawia, że osoby pracujące na produkcji nie chcą przychodzić do pracy i są niezaangażowane?

Czytaj więcej