Autor: Patrycja Dorsz vel Drożdż

Mediator, negocjator, coach, trener umiejętności negocjacyjnych i rozwiązywania konfliktów. Założycielka marki rozwojowo-doradczej Sensivia, aktywnie zaangażowana w naukowe podstawy funkcjonowania relacji międzyludzkich, prowadząca badania doktorskie z zakresu rozwiązywania konfliktów. Realizatorka programów szkoleniowych i mentorskich w zakresie rozwiązywania konfliktów dla menedżerów. Wykładowca z zakresu komunikacji i aspektów zarządzania. Autorka Dziennika Rozwoju Osobistego dla Kobiet „Poczuj Luksus Bycia Sobą”.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak skutecznie motywować zespół do realizacji celów noworocznych?

W latach 40. XX w. niemiecki psycholog Karl Duncker przeprowadził badanie mające na celu określenie poziomu motywacji człowieka do realizacji zadań. Wnioski z tej analizy posłużyły twórcom teorii motywacyjnych do zbudowania wielu systemów mających budować zaangażowanie. Szczególnie bliskie są one twórcom organizacji turkusowych. Cóż zatem zbadał i do jakich wniosków doszedł Duncker?

Czytaj więcej

Transformacja energii konfliktu w zarządzaniu zespołem

Czas sprzyja konfliktom, ponieważ sytuacja w otoczeniu biznesu oraz w wielu firmach jest niepewna, podlega dynamicznym zmianom i często towarzyszą jej chaos oraz tymczasowość. To powoduje, że napięcie w relacjach z pracownikami i klientami rośnie, a niekiedy permanentnie trwa i przyczynia się do zwiększenia reaktywności emocjonalnej w sytuacjach konfliktowych. W jaki zatem sposób, jako osoba kierująca zespołem, możesz reagować w sytuacjach konfliktowych, aby energia sporu przyniosła wartość, a nie degradowała wzajemnych relacji?

Czytaj więcej