Wykorzystanie pomp membranowych w przemyśle opakowań

Artykuł sponsorowany

Jedno z czołowych brytyjskich przedsiębiorstw wytwarzających opakowania z tektury falistej ma w jednym z zakładów ponad czterdzieści pomp membranowych różnych rozmiarów i wykonanych z różnych materiałów. Te pompy regularnie ulegały awariom membran, które występowały co około dwa do czterech tygodni.

Te awarie nie tylko zakłócały procesy produkcyjne, ale również powodowały straty finansowe, opóźnienia w produkcji oraz przestoje. Takie przerwy mogą negatywnie wpływać na reputację firmy, co podkreśla konieczność wdrożenia bardziej niezawodnego rozwiązania pompowego. Część tych pomp służyła do transportu atramentu w procesach druku opakowań, inne z kolei miały wykorzystanie przy zadaniach związanych z oczyszczaniem ścieków.

REKLAMA

​​

Problemy do pokonania:

  • Redukcja kosztów związanych z eksploatacją.
  • Obniżenie poboru medium jakim jest powietrze.
  • Bezawaryjne funkcjonowanie, maksymalnie ograniczające okres przestojów.

Oto, jak podeszliśmy do tego wyzwania!

W tym czasie zarekomendowaliśmy 2 zróżnicowane pompy przemysłowe membranowe z rodziny Universal Pivot: pompę UP10 o średnicy 1" oraz pompę UP30 o średnicy 3", gdzie zarówno pierwsza jak i druga wykonana była z lekkiego aluminium. Dodatkowo zamontowano także 1/2" pompy DF50 z serii DirectFlo, zaprojektowane z popularnego polipropylenu.

Pompy membranowe DF50 posiadają nowatorskie rozwiązania technologiczne DirectFlo firmy SAMOA, która jest producentem pomp membranowych. Ta nowoczesna konstrukcja, z jednoelementową sekcją cieczy, gwarantuje wolną od wycieków pracę, stawiając na pierwszym miejscu szybkie i łatwe czynności konserwacyjne, co minimalizuje przestoje i maksymalizuje efektywność. Przez to że nie znajdują się w nich kolektory, skutkuje niezwykle kompaktową budową, czyniąc ją idealnym wyborem dla oszczędności miejsca w różnorodnych zastosowaniach.

Membranówki przemysłowe Samoa wyróżniają się zaawansowanym i nowoczesnym, beztarciowym zaworem powietrza, który znacząco poprawia efektywność przepływu. Te pompy oferują płynniejszą i bardziej laminarną pracę, jednocześnie redukując pulsacje i wibracje. Łatwa i szybka podmiana zaworku powietrznego niweluje eksploatację medium, zwiększając jednocześnie efektywność energetyczną. Wyjątkowa wydajność tych pomp świadczy o ich bezawaryjności – działają, będąc wolnym od zatoru czy oblodzenia. Elastycznie dopasowana budowa umożliwia łatwą wymianę z pompami innych czołowych marek, co pozwala na bezproblemową integrację w różnych systemach przemysłowych.

Jaki był efekt wdrożenia pomp membranowych SAMOA?

Pompy Samoa wykazały się wyjątkową skutecznością dla odbiorcy końcowego, głównie dzięki energooszczędnemu zaworowi powietrza. Pompa membranowa UP10 od SAMOA jest bardziej wydajna, co potwierdzają badania, które wykazały, że zużywa aż o 80% mniej powietrza niż pompa konkurencyjnej firmy. Po analizie danych dotyczących rzeczywistego zużycia powietrza w instalacji, stwierdzono, że wykorzystanie pomp membranowych SAMOA może przynieść użytkownikowi 12 miesięczne oszczędności wynoszące około 99 000 funtów (116 087,4 €).

Mało tego, brak występowania szeroko pojętych problemów czy awarii w zaoferowanych pompach membranowych przez ponad 50 dni od przełączenia, udowadnia i potwierdza ich wytrzymałość, atuty konstrukcji, wysokiej klasy części. Świadczy to nie tylko o wysokiej bezawaryjności, ale także przyczynia się do znacznego skrócenia czasu przestojów i zniwelowaniu kosztu regeneracji. Usprawniona regeneracja jest sposobna, dzięki przemyślanej konstrukcji wkładu zaworku powietrznego i ograniczonym wolumenie części w każdej pompie, co znacznie pomaga w serwisowaniu i zagwarantuje większą długowieczność samych urządzeń jak i układu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty sprzedażowej Pneumat wszystkie firmy produkcyjne, montażowe, przemysł jak i rzemiosło. Zachęcamy do założenia konta firmowego w naszym e-sklepie na https://www.pneumat.com.pl/sklep_internetowy, w którym Klienci zakupią szeroki zakres rozwiązań pneumatycznych, próżniowych, automatyki przemysłowej czy elementów hydrauliki

 

Przypisy