Wsparcie technologiczne w efektywnym zarządzaniu pracownikami

Otwarty dostęp

Pomimo wzrastającej ilości zadań wykonywanych przez maszyny, branża produkcyjna w Polsce z roku na rok zatrudnia coraz więcej pracowników i nic nie wskazuje na to, że ta tendencja w najbliższym czasie ulegnie zmianie. Jednym z głównych wyzwań jest rotacja pracowników oraz coraz częstsze braki kadrowe. W związku z niedoborem pracowników w kluczowych zawodach, pracodawcy coraz częściej zatrudniają cudzoziemców, co wiąże się z dodatkowymi, niejednokrotnie uciążliwymi, formalnościami.

Wyzwania​ branży produkcyjnej

Przewiduje się, że w branży produkcyjnej w Polsce nastąpi w tym roku największy wzrost zatrudnianych pracowników. Co więcej, Polska jest dziewiątym rynkiem w regionie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki), gdzie w drugim kwartale 2019 roku będzie najłatwiej o pracę.

REKLAMA

​​

Dynamiczny rozwój rynku oraz zatrudnianie masowej ilości pracowników jest wyzwaniem, ponieważ zapobieganie brakom kadrowym staje się coraz trudniejsze. W związku z tym coraz ważniejsze staje się dbanie o pracownika. Coraz większy nacisk kładzie się na budowanie pozytywnego wizerunku firmy w oczach kandydatów i pracowników czyli przyjazną oraz efektywną rekrutację i atmosferę w miejscu pracy. Jak wynika z raportu Grupy Manpower, pracownik coraz większą wagę przykłada do atmosfery panującej w miejscu pracy. Szeroki wybór konkurencyjnych ofert oraz deficyt pracowników na rynku, znacznie ułatwia zmianę miejsca zatrudnienia. Pracodawcy rozumieją, że troska o wyszkolonego pracownika jest bardzie...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 numerów czasopisma "Menedżer Produkcji"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Dodatkowe dokumenty do pobrania i samodzielnej edycji
  • ...i wiele więcej!

Przypisy