Impact’23 zapowiada się imponująco. 10-11 maja w Poznaniu wystąpią najlepsi światowi mówcy i liderzy biznesu.

Otwarty dostęp

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu.

10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy była prezes YouTube Susan Wojcicki.

REKLAMA

​​

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski po ostatnim kongresie napisał, że: „Impact to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie. Cieszę się, że odbywa się w Polsce”.

Nie inaczej będzie tym razem. Pierwszym zapowiedzianym gościem specjalnym Impact’23 będzie Nassim Nicholas Taleb, jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy i najbardziej poczytnych ekonomistów na świecie. Taleb w jednej z najsłynniejszych swoich książek pt. „Czarny łabędź” tłumaczy czytelnikom świat nieznany, przypadkowy, dowodząc jego nieszablonowości i nieprzewidywalności. Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia na Impact’22 zauważył aktualność spostrzeżeń Taleba komentując współczesne wyzwania polityczno-gospodarcze:„Fundamenty gospodarki światowej, taką jaką znamy do tej pory, zostały absolutnie zburzone. Nie jeden czarny łabędź, ale cały klucz czarnych łabędzi nadleciał nad gospodarkę światową. Państwo musi być odpowiednio elastyczne, czuwające, tak aby we właściwy sposób odpowiedzieć na wielkie wyzwania z którymi się mierzymy”.

W książce pt: „Antykruchość” natomiast, Taleb uczy jak tworzyć odporność na podobne sytuacje: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”.

Czym zaskoczy nas tym razem?

W styczniu 2023 roku do grona top speakerów  Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu.

Obecnie Natalie Portman jest ambasadorką International Rescue Committee, organizacji, która pomaga osobom dotkniętym kryzysami humanitarnymi – w tym kryzysem klimatycznym – przetrwać, odzyskać siły i odbudować swoje życie. Zapewnia również opiekę zdrowotną, przeciwdziała nierównościom, z jakimi borykają się kobiety i dziewczęta, wspiera dzieci w nauce, aby stały się samowystarczalne. Jej zaangażowanie przełożyło się m. in. na czteroletnią pracę na rzecz FINCA International, organizacji zajmującej się udzielaniem niewielkich pożyczek kobietom-przedsiębiorczyniom w wielu krajach, które umożliwiły im podjęcie aktywności zawodowej, a tym samym zapewnienia bytu sobie i swoim dzieciom, co sama Portman nazywała:

 „…największym darem jaki można dać kobiecie zmagającej się z ubóstwem”.

Z inicjatywy Impact od 12 kwietnia można kupić książkę-cegiełkę, “Bajki” Natalie Portman. Całkowity przychód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie polskiej psychiatrii dziecięcej. Książka będzie dostępna w serwisie allegro.pl

Do grona najbardziej wyczekiwanych speakerów Impact’23 dołączył wizjoner współczesnego marketingu Raja Rajamannar CMO Mastercard.

Rajamannar jest dyrektorem marketingu i komunikacji w Mastercard na szczeblu globalnym oraz członkiem zarządu firmy. Wyróżnia się jako wybitny i ceniony na całym świecie ekspert ds. marketingu z ponad 30-letnim stażem. Jest autorem bestsellera Wall Street Journal „Quantum Marketing: Mastering the New Marketing Mindset for Tomorrow's Consumers”.

Zaproszenie na Impact’23 przyjął także znany historyk, ekonomista i autor Adam Tooze. W 2019 roku Foreign Policy uznało go za jednego z najważniejszych globalnych myślicieli dekady. Adam Tooze kieruje katedrą historii na Uniwersytecie Columbia, pełni także funkcję dyrektora Instytutu Europejskiego.

Wśród top speakerów kongresu jest David Wengrow, współautor najważniejszej książki dekady „Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości”, która w 2021 r. została uznana za najważniejszy tytuł dekady, a także otrzymała status światowego bestsellera. Sam Nassim Taleb nie krył swojego zachwytu nad publikacją, pisząc: „To nie książka. To uczta intelektualna. Nie ma w niej ani jednego rozdziału, który nie burzyłby naszych dobrze zakorzenionych przekonań. Jest głęboka, w sposób naturalny obrazoburcza, wierna faktom i przyjemna w lekturze”.

Na Impact’23 wystąpi także prawdziwa legenda amerykańskiej polityki. Valerie Jarrett, wieloletnia doradczyni prezydenta Baracka Obamy w zakresie polityki społecznej, jedna z najbardziej zaufanych osób w jego gabinecie. Obecnie dyrektor generalna Fundacji Baracka Obamy. Od początku swojej kariery związana z działaniem na rzecz równouprawnienia kobiet, wielokrotnie nagradzana za swoją działalność. Jarrett jest autorką bestsellerowej książki New York Timesa “Finding My Voice: My Journey to the West Wing and the Path Forward”, opublikowanej w kwietniu 2019 roku, a także jedną ze 100 najbardziej wpływowych postaci w USA według magazynu TIME.

Łącznie w czasie dwóch dni wydarzenia Impact’23 na siedmiu scenach uczestnicy dyskutować będą w ramach 23 ścieżek tematycznych. Obok dobrze znanych z poprzednich wydarzeń tematów, wiosną 2023 r. zadebiutują: Defence & Cybersecurity, Future Societies, Sustainable Fashion, Foodtech oraz Design Manifesto stworzona we współpracy z Concordia Design.

Impact najlepiej ze wszystkich kongresów w regionie wpisuje polską bieżącą dyskusję w światowe trendy i pozwala na lepsze zrozumienie współczesnych zjawisk społeczno-gospodarczych na gruncie nie tylko lokalnym, lecz również globalnym. Dlatego wśród zaproszonych gości są nie tylko najważniejsze osoby z Polski, w tym przedstawiciele rządu, prezesi wszystkich najważniejszych krajowych instytucji finansowych, firm technologicznych i kluczowi inwestorzy, lecz również szefowie światowych firm, autorytety naukowe i biznesowe.

Impact'23 to również kongres odpowiedzialny społecznie, którego organizatorzy podejmują szereg działań związanych z zasadami zrównoważonego rozwoju (ESG). Dążą do minimalizacji drukowanych materiałów informacyjnych (wszystko będzie dostępne do pobrania w aplikacji), wykorzystują energooszczędne żarówki LED do oświetlenia oraz wprowadzają zasadę pełnej segregacji śmieci podczas całego wydarzenia. Impact, jako jedyna konferencja tej rangi w Polsce zbada także swój ślad węglowy, aby w przyszłej edycji podjąć jeszcze bardziej zdecydowane kroki w kwestii ograniczenia emisyjności wydarzenia.

Tegorocznemu ImpactCEE towarzyszyć będzie jeszcze więcej wydarzeń dodatkowych, jak na przykład konkurs dla start-upów, warsztaty dla liderów biznesu, food festival czy trening biegowy Impact RUN.

Na kongres można się zarejestrować korzystając ze strony impactcee.com.

Przypisy