Comarch: Intralogistyka 4.0 – co tak naprawdę dzięki niej zyskasz?

Otwarty dostęp

Postęp czwartej rewolucji przemysłowej sprawia, że wprowadzanie rozwiązań IoT, które opierają się na zbieraniu danych i przetwarzaniu ich w czasie rzeczywistym, staje się koniecznością. Wiąże się to z analizą informacji dostarczanych przez systemy oparte na najnowszych technologiach. Dlaczego taka analiza jest istotna? Otóż może ona stanowić wskazówkę do zaimplementowania rozwiązań, które zoptymalizują dotychczas nieefektywne procesy w zakładzie produkcyjnym.

Dlaczego poświęcenie uwagi optymalizacji procesów jest tak istotne?

Duża konkurencja na rynku coraz częściej staje się powodem, dla którego w wielu przedsiębiorstwach szuka się rozwiązań, które umożliwią zwiększenie wydajności produkcji, a także pozwolą na uniknięcie zbędnych kosztów czy marnotrawienie posiadanych zasobów. Poprawa efektywności firmy wpływa bezpośrednio na zwiększenie jej konkurencyjności na rynku.

Zwykle cały proces produkcyjny opiera się na zaplanowanych etapach. Zaburzenie tego planu, spowodowane np. brakiem odpowiednich informacji o stanie produkcji czy zasobów magazynowych, może skutkować problemami w postaci spadku wydajności firmy.

Jak zoptymalizować procesy produkcyjne i logistyczne?

Optymalizacja procesów produkcyjnych i logistycznych jest możliwa dzięki kompleksowym rozwiązaniom z zakresu internetu rzeczy, dzięki którym można usprawnić procesy, wspomóc optymalizację wykorzystania zasobów, a także zwiększyć bezpieczeństwo w obiektach produkcyjnych. Jednym z takich rozwiązań jest Comarch Asset Tracking, które umożliwia lokalizowanie i monitorowanie kluczowych zasobów przedsiębiorstwa wewnątrz i na zewnątrz budynków. Odbywa się to przy użyciu specjalnych urządzeń połączonych z internetem i dedykowanej aplikacji.

Co oferuje rozwiązanie Asset Tracking?

Główny cel, dla którego wdrażany jest Asset Tracking, stanowi optymalizacja produkcji. Rozwiązanie to pomaga wychwycić i wyeliminować ewentualne opóźnienia w transporcie, minimalizuje czas przestojów oraz wspiera w odpowiednim lokowaniu zasobów w miejsca, w których są one najbardziej potrzebne podczas konkretnego etapu produkcji. Asset Tracking pozwala też odpowiednio szybko wykryć wąskie gardła, dzięki czemu możliwe jest wyeliminowanie strat, uniknięcie dodatkowych kosztów oraz finalnie – zwiększenie wydajności zakładu produkcyjnego.

Jakie technologie wykorzystuje Asset Tracking?

Rozwiązanie Comarch oparte zostało na technologiach: Ultra Wideband, Bluetooth oraz UHF RFID. Dzięki wykorzystaniu kilku technologii można w łatwy sposób opracować kompleksowe rozwiązanie w pełni dostosowane do potrzeb firmy.

Co jeszcze oferuje rozwiązanie Comarch?

Specjalna aplikacja Asset Tracking umożliwia dokonywanie szeregu konfiguracji powiadomień dotyczących stanu poszczególnych etapów produkcji, a zaawansowane narzędzia analityczne dostarczają okresowych raportów, niezbędnych do optymalizacji i poprawy wydajności zakładu. Dzięki integracji poprzez otwarte API dane z Asset Tracking mogą zostać użyte w zewnętrznych systemach, takich jak ERP czy MES, i posłużyć do automatyzacji wielu procesów.

Korzyści płynące z wdrożenia tego rozwiązania przekładają się nie tylko na wzrost wydajności produkcji, ale także na wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

Zapraszamy do zapoznania się z bezpłatnym materiałem, z którego dowiesz się, czym jest rozwiązanie Asset Tracking, jakie ma funkcje oraz w jaki sposób Twoja firma może skorzystać z jego implementacji.

 

Zamów Demo UWB i odkryj korzyści, jakie przyniesie Twojej firmie implementacja Comarch Asset Tracking – skontaktuj się z nami.

Przypisy