Chcesz kupić oprogramowanie wagowe? Na te cechy zwróć szczególną uwagę!

Artykuł sponsorowany

Nowoczesny, stworzony przez profesjonalistów program do wagi samochodowej to rozwiązanie, dzięki któremu Twoja firma będzie mogła sporo zaoszczędzić. To nie tylko elastyczne zarządzanie zespołem i jego mocami przerobowymi, ale też realne zyski, które można przeliczyć na złotówki! Czym kierować się przy wyborze takiego softu?

Czy program wagowy sprawdzi się w Twojej firmie?

Nie ulega wątpliwości, że liczba przedsiębiorstw, które skorzystają z tego typu aplikacji, wciąż rośnie. Potwierdzają to zresztą dane z Głównego Urzędu Statystycznego. Największymi (choć niejedynymi) beneficjentami takich usług są firmy spedycyjne i transportowe, a tych działa w Polsce około 240 tysięcy – mowa tu zarówno o wielkich, ogólnokrajowych korporacjach, jak i o jednoosobowych biznesach, które np. współpracują tylko z jednym kontrahentem. 

Gdzie jeszcze przydają się programy do wagi samochodowej? Przede wszystkim w sektorze usług logistycznych. W naszym kraju mamy około trzech tysięcy takich podmiotów. Szacuje się, że na rynku wciąż jest miejsce na nowe działalności, które będą zajmowały się m.in. magazynowaniem towarów.

Wreszcie, z tego typu usług z powodzeniem mogą korzystać też przedsiębiorstwa zajmujące się wywózką odpadów, a także firmy specjalistyczne, które samodzielnie wytwarzają i transportują wybrane produkty, na przykład złączki czy materiały budowlane. Lista potencjalnych działalności, które docenią taki software jest zresztą o wiele dłuższa. O tym, czy oprogramowanie wagowe w Twoim biznesie to dobry pomysł, przeczytasz tutaj: https://gs-software.pl/pl

Program do wagi samochodowej – kluczowe funkcje

Nie ulega wątpliwości, że kluczową kwestią, która może wręcz zaważyć na tym, czy taka inwestycja szybko nam się zwróci, jest kompatybilność z wagą, jaką mamy w firmie. Na rynku znajdziemy nawet i kilkadziesiąt różnych rodzajów takich urządzeń – dobrze byłoby mieć pewność, że aplikacja będzie z nim w pełni zgodna. 

Najlepsze, godne zaufania firmy, które tworzą takie oprogramowanie wagowe idą jednak o krok dalej. Można tu wskazać na GS Software: gdy dokonamy zakupu, a później okazałoby się, że aplikacja nie jest kompatybilna ze sprzętem, jaki mamy w firmie, to w cenie zyskujemy też wprowadzenie poprawek, dzięki którym będziemy mieć pewność, że podawane odczyty są w pełni zgodne ze stanem faktycznym. 

Bez względu na branżę, dobrze byłoby też, gdyby taki software miał rozbudowane opcje ważenia, wśród których znajdziemy m.in. tryby:

 • pojedynczy,
 • podwójny,
 • z ręki,
 • usługowy. 
   

Dzięki temu rozwiązaniu każde przedsiębiorstwo będzie w stanie szybko zważyć wybrany produkt – bez względu na to, czy będzie to lekka paczka na magazynie przeładunkowym, czy europaleta, którą wysyłamy kilkaset kilometrów dalej. 

Aplikacje wagowe, czyli szeroka integracja z innymi usługami w firmie

Żaden dział w przedsiębiorstwie nie jest niezależnym, w pełni autonomicznym bytem. Bez względu na to, czy prowadzimy księgarnię online czy handlujemy ciężkimi produktami wykonanymi ze stali przemysłowej, każda transakcja musi być dokładnie opisana w systemie. 

Właściciel przedsiębiorstwa z pewnością będzie chciał wiedzieć, kto zamówił wybrany produkt, ile ważyło zamówienie oraz co wpłynęło na jego cenę. Dobrze byłoby więc gdyby program wagowy pozwalał na synchronizację z trybami:

 • fakturowania,
 • zarządzania umowami,
 • zarządzania magazynem,
 • katalogowaniem odpadów zgodnie z wytycznymi, jakie narzuca BDO.
   

Właśnie taka, uniwersalna, a jednocześnie intuicyjna w obsłudze aplikacja, jaką dostarcza GS Software, na pewno wniesie jakość funkcjonowania Twojego biznesu na zupełnie nowy poziom! 

Przypisy