Autor: Patryk Wójcik

Psycholog pracujący w biznesie. Prowadzi szkolenia i konsultacje, które pomagają usprawnić działanie małych i średnich przedsiębiorstw. Swoją wiedzą dzieli się na blogu architektura sukcesu.pl. Tworzy szkolenia online dostosowane do potrzeb każdej firmy. 
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wpływ metody BAR na zarządzanie projektami i zespół produkcyjny

W dzisiejszym świecie tylko nieliczne firmy mogą pozwolić sobie na przypadkowe działanie. Ostatnio dużo mówimy o spektakularnych porażkach, które w konsekwencji okazały się kluczowym bodźcem wspierającym rozwój firmy.

Czytaj więcej

Motywowanie pracowników w firmie produkcyjnej

Podobno pieniądze mogą rozwiązać każdy problem z motywacją. Jednak tak myślą tylko osoby, które nie mają pojęcia o tym, jak skutecznie motywować pracowników. Ten temat nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób popełnia w tym zakresie błędy, które w dłuższej perspektywie bardzo negatywnie wpływają na rozwój ich firmy. Aby skutecznie motywować pracowników, trzeba się dowiedzieć, czym tak naprawdę jest motywacja.

Czytaj więcej

Zachowania kontrproduktywne – jak pracownicy hamują rozwój firmy?

Czy każdy pracownik jest tak samo zaangażowany w swoje obowiązki? Czy ludzie kierują się zawsze tą samą motywacją? Dlaczego w tak wielu firmach pracownicy sabotują każdą planowaną zmianę? Czy współczesne firmy mogą rozwijać się bez dobrze współpracujących ze sobą zespołów?

Czytaj więcej

Rozmowa rozwojowa jako narzędzie dyscyplinujące

W firmie funkcjonowanie w zespole często porównujemy do życia w rodzinie. Jednak nigdy nie powinniśmy zapominać o nadrzędnym celu, który pozwala się rozwijać każdej firmie. Trzeba wspólnie podążać w kierunku tego celu, ale żeby było to możliwe, lider powinien o tym celu przypominać. Dlatego każdy dobry i świadomy lider ma zestaw pewnych narzędzi, które dyscyplinują pracowników w zespole produkcyjnym. Jednym z nich jest rozmowa rozwojowa.

Czytaj więcej

Dlaczego każdy z nas powinien zadbać o samoocenę?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa samoocena. Wyniki badań pokazują, że ludziom mającym wysoką samoocenę żyje się lepiej. Czerpią oni dużo większą satysfakcję ze swojego życia osobistego i zawodowego, osiągają też znacznie lepsze rezultaty na poszczególnych szczeblach kariery zawodowej. W czym tkwi sekret wysokiej samooceny? Czy nad samooceną możemy pracować i czy można ją w jakiś sposób wzmocnić?

Czytaj więcej

Nowy na czele zespołu

Awans to duże wyzwanie zarówno dla osoby, która go otrzymała, jak i dla całego zespołu. Najczęściej skupiamy się na pozytywnych stronach awansu, jednak nie można zapominać, że jest to sytuacja, której towarzyszy dużo różnych emocji. Warto się zastanowić, przed jakimi wyzwaniami staje kierownik wybrany z zespołu produkcyjnego oraz jak może sobie z nimi poradzić.

Czytaj więcej

Sposób na zaangażowanie

Kiedy spada morale zespołu, pracownicy tracą zaangażowanie. Nie wykonują swoich obowiązków tak, jak powinni, a problem zatacza coraz szersze kręgi. Taki bieg wydarzeń można przewidzieć. Jeżeli zadbamy o odpowiednie wzmocnienie motywacji w zespole, poradzi on sobie znacznie lepiej w sytuacji kryzysowej. Czy jednak wiemy, w jaki sposób wzmacniać motywację? 

Czytaj więcej

Sposób na spokojną pracę

W natłoku codziennych zadań łatwo wpaść w pułapkę zapracowania – mieć pełne ręce roboty, wykonując zadania, które nie prowadzą do wyznaczonych celów.

Czytaj więcej

Organizacje turkusowe – rzeczywistość czy utopia?

Czy znasz firmę, która zapewnia swobodę działania swoim pracownikom, zwraca uwagę na ich wewnętrzne potrzeby i możliwości, a dodatkowo zachęca do dzielenia się swoimi opiniami i pomysłami na rozwiązanie nawet najtrudniejszych problemów? Czy istnieją firmy, w których nie ma hierarchii, a wszyscy pracownicy są sobie równi? To właśnie takie firmy nazywamy organizacjami turkusowymi. Czy w Polsce możemy mówić o firmach turkusowych?

Czytaj więcej

Konkretny cel czy szerokie horyzonty?

Zazdrościmy specjalistom konkretnego „fachu” w ręku i indywidualnych umiejętności, a osobom wszechstronnym otwartego umysłu, kreatywności i wykorzystywania wiedzy z różnych dziedzin. Jednak co lepiej sprawdzi się w firmie produkcyjnej i na jakie zdolności pracowników postawić?

Czytaj więcej